USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Суд дозволив страйк: Польські перевізники повертаються до блокади найбільшого ПП на кордоні

Наразі перевізники збираються знову заблокувати рух вантажівок через найбільший пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ"
Польський кордон
Джерело: відкриті джерела

Суд у Польщі скасував рішення мера ґміни Дорогуськ Войцеха Савви, яке забороняло перевізникам страйкувати на кордоні з Україною. Про це поінформував активний учасник блокади, польський політик з ультраправої партії Ruch Narodowy Рафал Меклер у Twitter.

Він зазначив, що наразі перевізники збираються знову заблокувати рух вантажівок через найбільший пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ".

"Вони скасували рішення мера ґміни Дорогуськ. Ми повертаємось на кордон!" – йдеться в повідомленні.

Передісторія

6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин". Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Прогнозувалось, що якщо до 10 грудня польські перевізники не припинять блокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, різдвяний продуктовий кошик в Україні однозначно здорожчає. 

7 грудня повідомлялось, що вантажівки, які застрягли на кордоні через страйк польських перевізників, доправлятимуть в Україну контрейлерними поїздами.

11 грудня стало відомо, що Україна досягла домовленостей з Польщею. Блокада пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" завершена. Наступні пункти обіцяли розблокувати протягом трьох днів.

12 грудня Україна та Польща, узгодивши митні та прикордонні аспекти, домовилися про рух вантажівок через кордон за допомогою залізничного транспорту.

14 грудня стало відомо, що у Польщі місцева влада Дорогуська не погодила нову акцію протесту, яку організовували польські перевізники на кордоні з Україною. Водії вирішили звертатися до суду.

Читайте також:
Польща веде неформальні перемовини з ЄС щодо агросектора, – МЗС Польща веде неформальні перемовини з ЄС щодо агросектора, – МЗС
Росія перевозить свою агропродукцію через Білорусь до Польщі, – розслідування Росія перевозить свою агропродукцію через Білорусь до Польщі, – розслідування
Польща проаналізує, чи варто забороняти імпорт російських продуктів харчування Польща проаналізує, чи варто забороняти імпорт російських продуктів харчування
Україна та Польща провели переговори про деблокаду кордонів, закривати не збираються Україна та Польща провели переговори про деблокаду кордонів, закривати не збираються