USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Поляки тимчасово припинили блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною

Біля решти пунктів пропуску з польського боку протестувальники продовжують обмеження руху вантажівок
Кордон

Польща заявить до ЄС зміни про транспортний безвіз з Україною

Джерело: відкриті джерела

Польські протестувальники тимчасово припинили блокування пункту пропуску "Устигул – Зосін" на кордоні з Україною з нагоди річниці повномасштабного вторгнення Росії. Про це повідомляє Західне управління ДПСУ.

"Польські протестувальники тимчасово зупинили блокування ПП "Зосін – Устилуг" у зв'язку з річницею початку війни в Україні. 24 лютого пропуск вантажних та легкових транспортних засобів у зазначеному пункті перетину здійснюється встановленим порядком на в'їзд та виїзд", – йдеться у дописі.

При цьому біля решти пунктів пропуску з польського боку протестувальники продовжують обмеження руху вантажних транспортних засобів.

Водночас Мінінфраструктури повідомляє, що на польській залізничній станції Дорогуськ втретє пошкодили українську агропродукцію.

Новини за темою: Протести на польсько-українському кордоні: Які кроки роблять уряди двох країн задля вирішення конфлікту

У день другої річниці повномасштабного російського вторгнення близько дев'ятої ранку невідомі пошкодили вантажні вагони з бобами.

"Системне знищення української агропродукції схоже на сплановані диверсії. Наша країна обороняється і виживає також завдяки фермерам. Тож ті, хто скоїв ці злочини, точно не зацікавлені в українському мирі та перемозі цивілізованого світу. Ми закликаємо правоохоронні органи Польщі дати негайну реакцію", – прокоментував віцепрем'єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Ситуація на польсько-українському кордоні

20 лютого польські фермери почали великий протест по всій території Польщі, зокрема на кордоні з Україною.

За цей час стались кілька інцидентів із висипанням українського зерна та блокуванням пасажирського руху на кордоні.

Нагадаємо, з листопада 2023 року поляки періодично влаштовують блокади на кордоні з Україною. Протести почали перевізники, нині підхопили фермери, а 19 лютого 2024 року мітингарі заблокували шість пропускних пунктів, на що українці теж дали свою відповідь.

Неодноразово від урядовців лунали закиди урегулювати конфлікт позитивно для обох сторін – України та Польщі.

Проте вчора керівник апарату польського прем'єр-міністра Дональда Туска Ян Грабець заявив, що Польща та Україна далекі від угоди щодо імпорту української сільськогосподарської продукції, заблокованої на кордоні польськими фермерами-протестувальниками.

Читайте також:
"Куб", "Osa-P" та "С-125 Newa SC": Ракети до яких систем ППО може передати Україні Польща?
Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд
Світову економіку чекає десятиліття слабкого зростання, попри уникнення рецесії, – МВФ Світову економіку чекає десятиліття слабкого зростання, попри уникнення рецесії, – МВФ
Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда