
Світові ціни на продовольство в липні, порівняно з червнем, зросли на 1,3%. Про це повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FАО).
У повідомленні йдеться, що Індекс продовольчих цін за липень, який розраховувався спеціалістами FАО становив 123,9 пункту. Його зростання було зумовлене різким підвищенням індексу цін на рослинні олії, яке частково компенсувалося суттєвим падінням індексу цін на цукор та незначним зниженням індексів цін на зернові, молочну продукцію та м'ясо.
Зазначимо, що ціни на рис зросли на 2,8% за місяць і на 19,7% за рік, досягнувши найвищого номінального рівня з вересня 2011 року. Це відбулося після того, як Індія 20 липня заборонила експорт рису.
Індекс цін на зернові
Середнє його значення у липні становило 125,9 пункту. Це на 0,7 пункту (0,5%) нижче за червневий показник.
"Невелике зниження пояснюється падінням світових цін на фуражні зернові. Світові ціни на кукурудзу продовжили знижуватися внаслідок сезонного збільшення пропозиції за рахунок надходження врожаю з Аргентини та Бразилії, а також на тлі очікувань значного, ніж передбачалося раніше, обсягу виробництва у США. Світові ціни на пшеницю, навпаки, зросли на 1,6 % через невизначеність з "зерновим коридором" та ситуацією на Дунаї", – йдеться у повідомленні.
Індекс цін на рослинні олії
Середнє його значення у липні становило 129,8 пункту. Це на 14,0 пункту (12,1%) вище за показник червня.
Ріст цін пояснюється підвищенням світових котирувань соняшникової, пальмової, соєвої та ріпакової олії.
"Міжнародні ціни на соняшникову олію зросли більш ніж на 15% за місяць, переважно через невизначеність щодо експортних поставок після рішення РФ припинити дію Чорноморської зернової ініціативи. Світові ціни на пальмову, соєву та ріпакову олії зросли через побоювання щодо перспектив виробництва у провідних країнах-виробниках", - йдеться у повідомленні.
Індекс цін на молочну продукцію
Цей індекс у липні знизився порівняно з червнем на 0,5 пункту (0,4%) до 116,3.
Зниження цін на молочну продукцію пояснюється нижчими котируваннями сухого знежиреного молока і вершкового масла.
Індекс цін на м'ясо
Індексу цін на м'ясо у липні становив 117,8 пункту. Це на 0,4 пункту (0,3%) нижче порівняно з показниками червня.
У липні спостерігалось зниження цін на яловичину, птицю баранину, але також відбулось підвищення цін на свинину.
Середнє значення Індексу цін на цукор у липні становило 146,3 пункту, що на 5,9 пункту (3,9%) нижче за червневий показник. У липні на світові котирування цукру вплинули хороші темпи збиральної кампанії сезону 2023–2024 років у Бразилії та збільшення кількості опадів у більшості районів вирощування в Індії, що сприятливо позначилося на вологості ґрунту.
Довідково
Індекс продовольчих цін FАО (FFPI) є показником щомісячної зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів. Він складається із середнього значення п’яти індексів цін товарних груп, зважених на середні частки експорту кожної з груп.