USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

Палата представників США оголосила перерву до 28 лютого, не схваливши допомогу Україні у 60 млрд доларів

Президент США Джо Байден відреагував на рішення законодавців піти на перерву
США
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Палата представників Сполучених Штатів Америки (США) після дискусій стосовно законопроєкту щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню вирішила піти на перерву до 28 лютого. Документ так і не був проголосований.

Тепер конгресмени мають повернутися до розгляду проєкту закону вже наприкінці лютого. Перед оголошенням перерви в Палаті представників тривали обговорення щодо допомоги Україні та іншим партнерам – конгресмени вирішували, чи голосувати за документ у вигляді, погодженому Сенатом, або вносити до нього поправки.

Президент Джо Байден відреагував на рішення законодавців піти на перерву. Американський лідер у своєму Twitter (X) зазначив, що відмова проголосувати за законопроєкт щодо виділення Україні допомоги, яка продовжує протистояти широкомасштабній військовій агресії з боку РФ, "не буде забута".

"Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута", – написав він.

Що цьому передувало

Днями Сенат США підтримав законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів. Зокрема, для України у документі передбачено понад 60 млрд доларів.

Сполучені Штати Америки вже кілька місяців не можуть схвалити нове фінансування допомоги Україні через розбіжності між республіканцями і демократами. Таким чином виділення нових пакетів американської військової допомоги призупинено.

Для того, щоб законопроєкт, який підтримав Сенат, набув чинності, його має схвалити Палата представників і підписати президент США Джо Байден.

Раніше республіканці в американському Сенаті проголосували проти просування двопартійної угоди про безпеку кордону, яка була частиною більшого пакета екстреної іноземної допомоги для України, Ізраїлю та безпеки Індо-Тихоокеанського регіону. Джо Байден різко розкритикував це рішення.

Читайте також:
Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом Допомога Україні та Саміт миру: Зеленський зідзвонився з Байденом
Допомога Україні від США: Чому спікер Джонсон різко змінив свою думку Допомога Україні від США: Чому спікер Джонсон різко змінив свою думку
Далекобійні ATACMS в Україну можуть відправити до кінця наступного тижня Далекобійні ATACMS в Україну можуть відправити до кінця наступного тижня
Пентагон планує відправити в Україну додаткових радників для контролю логістики та озброєння, – Politico Пентагон планує відправити в Україну додаткових радників для контролю логістики та озброєння, – Politico