USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Окупанти тримають у в'язницях тисячі мирних українців і планують побудувати ще десятки тюрем в РФ, - АР

Сотні людей використовують російські військові для рабської праці
полон РФ
Джерело: AP photo

Росія тримає в полоні тисячі цивільних українців по всій РФ та на територіях, які незаконно окупувала в Україні, і планує побудувати ще більше місць ув’язнення. Про це пише агентство АР.

"Тисячі українських мирних жителів утримуються по всій Росії та на окупованих нею українських територіях, починаючи від абсолютно нових крил у російських тюрмах і закінчуючи мокрими підвалами. Більшість не мають статусу за російським законодавством", - повідомляє видання.

І Росія ймовірно планує утримувати ще тисячі українців. АР зазначає, що отримало документ від російського уряду, в якому викладаються плани будівництва 25 нових тюремних колоній і шести слідчих ізоляторів на окупованих Росією територіях до 2026 року.

Як пише агентство, багатьох цивільних на окупованих територіях затримують за "такі незначні порушення, як спілкування українською" і їх часто утримують без звинувачення. Інших звинувачують як терористів, учасників бойових дій або осіб, які "чинять опір "СВО".

Новини за темою: З початку повномасштабної війни РФ викрала 562 активних українців, з них 311 – досі в полоні, – ZMINA

Сотні людей використовують російські військові для рабської праці, для риття окопів та інших укріплень, а також братських могил. Журналісти поспілкувалися з десятками людей, у тому числі з 20 колишніми ув’язненими, а також колишніми військовополоненими, сім’ями понад десятка цивільних осіб, які перебувають під вартою, представниками української розвідки та представником уряду. Агентство зібрало докази, які підтверджують широкомасштабну російську систему затримання та жорстокого поводження з цивільними особами, яка є прямим порушенням Женевських конвенцій.

"Деяких цивільних утримували кілька днів або тижнів, а інші зникли вже більше як рік. Майже всі звільнені сказали, що вони зазнавали тортур або були свідками катувань, і більшість розповідали, що їх переводили з одного місця на інше без пояснення причин", — пише АР.

Утримання мирних українців

За даними ЗМІ, у Росії та Білорусі є понад 40 місць позбавлення волі, а на окупованих територіях 63 тимчасових і офіційних місць ув’язнення, де утримують мирних українців.

Відзначимо, днями в Міністерстві юстиції розповіли про умови утримання російських полонених. Бранці "живуть, харчуються і медично обслуговуються офіцери Збройних сил України". Про це повідомила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

За словами Висоцької, в середньому росіяни перебувають у полоні в Україні 2-3 місяці, при цьому доступ до них мають міжнародні організації, журналісти і правоохоронні органи. Утримують полонених згідно з вимогами Женевської конвенції.

Крім того, в Україні до Єдиного реєстру зниклих безвісти внесли інформацію про 24 тисячі осіб, з них про приблизно 7 тисяч немає жодної інформації. Понад 8 тисяч осіб знайшли, 60% з них перебувають або перебували в полоні. Про це під час брифінгу в Mediacenter заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

Раніше

На Ukraine World News вийшов документальний спецпроєкт Христі Равлюк "Окупанти в полоні", який розкриває деталі того, у яких умовах наразі тримають російських військовополонених в Україні.

Також журналістка Ukraine World News Христина Равлюк в рамках спецпроєкту "Окупанти в полоні" від авторської програми "Перехрестя" побувала у місці, де знаходяться полонені окупанти, і на власні очі побачила, як вони живуть, чим харчуються і де проводять свій вільний час.

Водночас встановити точну кількість українських військовополонених неможливо, через те, що Російська Федерація не визнає перебування всіх українських захисників у полоні. Про це в ефірі UWN заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. 

Новини за темою: Чому не можна шукати зниклих безвісти бійців у Facebook і платити росіянам за звільнення з полону

Читайте також:
Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт
Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада провалила законопроєкт, який мав запровадити штрафи за порушення комендантської години Рада провалила законопроєкт, який мав запровадити штрафи за порушення комендантської години