USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

НАТО розглядає модель безпеки для України, схожу на ізраїльську, – WSJ

Союзники можуть надати Києву гарантії на зброю та передові технології
НАТО
Джерело: відкриті джерела

Лідери США і НАТО пропонують Україні модель гарантій безпеки на зразок тієї, яку має Ізраїль. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal

Польський президент Анджей Дуда заявив, що угода про безпеку для України в ізраїльському стилі буде віддавати пріоритет поставкам зброї і передовим технологіям. 

За словами західних офіційних осіб, знайомих з ходом переговорів, ця угода про безпеку буде пов'язана з процесом просування до майбутнього членства України в НАТО, але не призведе до фактичного повороту Організації Північноатлантичного договору в бік будь-якого конфлікту з Росією.

Новини за темою: Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а режим у РФ – рашизмом

За даними видання, поштовхом до угоди про безпеку стало прагнення Заходу збільшити підтримку Києву, в тому числі надати танки, сучасні системи ППО американського і німецького виробництва. А також збільшити виробництво снарядів і боєприпасів, необхідних на передовій.  

За словами лідера Польщі, Байден обговорив з ним концепцію ізраїльської моделі. Зараз вона набирає обертів серед західних союзників в рамках порядку денного саміту НАТО в липні у Вільнюсі. Очікується, що угода про безпеку буде підписана після саміту.

"Ми все ще обговорюємо з Україною, союзниками і партнерами, як буде виглядати модель (угоди, – ред.)", – сказав офіційний представник США.

Новини за темою: Остаточного рішення, чи відправлять США F-16 безпосередньо в Україну, ще немає, – Салліван

Яку саме зброю або технології можуть передати Україні відповідно до угоди, не уточнили, але Варшава вже поставила Києву радянські літаки МіГ-29 серед іншої військової техніки. Крім того, Словаччина передала Україні всі обіцяні 13 винищувачів МіГ-29.

Наразі Сполучені Штати дозволили союзникам відправити в Україну винищувачі F-16. Якщо союзники, зокрема Нідерланди, вирішать постачати Києву F-16, то США погодяться на експорт. Однак офіційних запитів до адміністрації Байдена з цього приводу ще не було.

Також в Сполучених Штатах розповіли, що можуть навчити українських пілотів літати на F-16 за чотири місяці замість 18. Таку оцінку в Пентагоні дали після того, як два українських пілоти пройшли двотижневу перевірку на авіасимуляторах.

Модель безпеки Ізраїля

Ізраїль не є членом НАТО, і Сполучені Штати Америки не зобовʼязані приходити на допомогу країні за договором. Але протягом десятиліть Ізраїль підтримує особливі відносини із США як найстійкіший партнер Вашингтона на Близькому Сході, а також є найбільшим сукупним отримувачем іноземної допомоги Сполучених Штатів Америки з часів Другої світової війни.

Допомога США Ізраїлю наразі викладена у 10-річних угодах, і остання з них зобовʼязує Вашингтон надати військову допомогу на суму 38 млрд доларів у період із 2019-го по 2028 рік.

Читайте також:
Байден підписав закон про підвищення стелі держборгу США Байден підписав закон про підвищення стелі держборгу США
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко
Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року
Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві Весна-2023 увійшла до двадцятки найтепліших у Києві