USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

Український літак вперше завдав удару по території Росії

Пряме влучання було в Бєлгородській області, попередньо, в командний пункт
літак Україна
Фото ілюстративне
Джерело: AP photo

Український військовий літак вперше вразив ціль на території Росії. Про це пише Sky News з посиланням на українських військових.

Пряме влучання було в Бєлгородській області, попередньо, в командний пункт, який знаходиться недалеко від кордону з північно-східною Україною.

Наразі було незрозуміло, який тип боєприпасів використовувався під час атаки.

"Хоча оцінка шкоди ще триває, підтверджено, що це було пряме влучення. Це перший боєприпас ЗСУ, доставлений з повітря, поставлений по цілі в Росії", – йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що Україна завдала численних ударів з безпілотників в глиб території Росії. Але використання військового літака для ударів по цілях всередині Росії Москва може розцінити як нову ескалацію.

Удар по кораблю

Українське військове джерело також поінформувало, що в суботу ввечері українські сили завдали "скоординованого удару" по російському десантному кораблю, який нещодавно перемістився в Азовське море з Чорного моря.

Судно стало п'ятим із семи десантних кораблів типу Ropucha, які були потоплені або "виведені з ладу" внаслідок українських атак, повідомило джерело.

По якій частині РФ дозволено бити іноземною зброєю?

Раніше уряд Сполучених Штатів Америки дозволив Україні використовувати їхню зброю в обмежених масштабах проти цілей на території Росії. Це стосується лише контрударів на захист східноукраїнського міста Харків.

Нещодавно анонімний західний посадовець повідомив, що зброя, яку Україні надали США, вже відпрацювала по території Росії

Які ще країни дозволили Україні бити по РФ?

Раніше Німеччина дозволила Україні бити наданою нею зброєю по території Росії. Перед цим було відомо, що канцлер Олаф Шольц підтримав президента Франції Еммануеля Макрона стосовно цього питання. Шольц заявляв, що погоджується з лідером Франції, якщо Київ дотримуватиметься міжнародного права під час розміщення поставленої йому зброї.

Тепер у списку тих, хто надав дозвіл Україні бити по РФ їхньою зброєю, – 14 країн. Серед них Франція, Велика Британія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Нідерланди, Швеція, Чехія, Фінляндія, США і Німеччина.

До того ж кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський в ефірі ТАК TV заявив, що рано чи пізно Україна отримає зелене світло на удари по всій території РФ.

Читайте також:
Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині Повітряні сили наразі не підтверджують застосування РФ нових бомб ФАБ-3000 на Харківщині
В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС В Україні 60% випадків домашного насильства вчиняють військові, багатьом з них потрібна психологічна допомога, – очільник МВС
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні
Демобілізація в Україні наразі неможлива, – очільник МВС Демобілізація в Україні наразі неможлива, – очільник МВС