USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Коли святкувати іменини за новим церковним календарем? Відповідь релігієзнавиці

Календарна реформа стосуватиметься лише тільки нерухомих свят, а всі іменини прив’язані до таких
Філіпович
Джерело: UWN YouTube

Українська греко-католицька церква та Православна церква України з 1 вересня одночасно перейдуть на новий календар святкування "нерухомих" церковних свят. Що робити з іменинами, як будуть змінюватись дати і коли святкувати – на ці питання в ефірі UWN відповіла релігієзнавиця Людмила Філіпович.

Філіпович пояснила, що іменини змістяться, бо ці свята належать до так званих нерухомих свят.

"Скажімо, Святого Миколая, будемо тепер святкувати на 13 днів раніше, так само і Людмили, наприклад, теж на 13 днів раніше. Тобто календарна реформа стосуватиметься лише тільки нерухомих свят, а усі іменини прив’язані до таких", – сказала релігієзнавиця.

Фахівчиня також розтлумачила, чому одних імен багато в році, а інших – ні, та чому святкування іменин прив’язані до дат. За словами Філіпович, в давнину реєстрували народження дитини в церквах, де існували спеціальні книжки, в яких записували народження дітей, і там стовідсоткової достовірності не існувало, якщо людина народжувалася.

"Наприклад, народилася дитина на Петра, то її називали Петром. Ця традиція зараз уже порушена і ніхто не називає своє маля, прив’язуючись до переліку християнських імен. Це пов’язано із тим, що ті чи інші історично існуючі люди робили якісь подвиги і записувалися в спеціальний перелік, так звані святці. Так уже склалося, що тих же Олекс було аж 11 святих, а от Людмил тільки двоє", – зазначила експертка.

Приміром, Кирило і Мефодій – це такі загальнослов'янські святі, яких у нас вшановують як засновників абетки кириличної, це якраз припадає на початок нового навчального року.

"Тобто це те, що не встановлював Бог, що напрацьовувало людство, християни, проживаючи в тих чи інших культурних, соціальних консиліумах. Добре, що так багато свят є. Знаю, що в Києві навіть є і будується собор на Оболоні, який так і називається "Всіх київських святих", тобто виявляється виокремили святих", – додала Філіпович.

Коли святкувати по-новому Покрову, Різдво та Великдень, читайте в нашому матеріалі.

Раніше ми писали, що Епіфаній розповів, як перевіряють священників, які хочуть перейти з УПЦ МП до ПЦУ.

Читайте також:
Стало відомо, скільки громад УПЦ МП з початку війни перейшло до ПЦУ Стало відомо, скільки громад УПЦ МП з початку війни перейшло до ПЦУ
Києво-Печерська лавра переходить на новоюліанський календар Києво-Печерська лавра переходить на новоюліанський календар
Була в замурованій ніші: У Львові відреставрували ікону святого Вінкентія Була в замурованій ніші: У Львові відреставрували ікону святого Вінкентія
Керівництво Андріївської церкви УГКЦ у Львові звільнять за скандальний кліп Жадана і Соловій Керівництво Андріївської церкви УГКЦ у Львові звільнять за скандальний кліп Жадана і Соловій "Серце"