USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Зеленський під час Саміту миру обговорив зі Вселенським патріархом Варфоломієм гуманітарну підтримку України

Також глава держави висловив вдячність патріарху Варфоломію за залучення країн світу до участі у Глобальному саміті миру
Зеленський і Варфоломій
Під час зустрічі
Джерело: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський зустрівся зі Вселенським патріархом Варфоломієм на полях Глобального саміту миру у Швейцарії. Глава держави подякував патріарху за підтримку України, йдеться на сайті Офісу президента.

Український лідер також подякував патріарху за молитви за мир та допомогу українцям, які постраждали внаслідок російської агресії.

"Дуже важливо, що ви сьогодні з нами на Саміті миру. Дякую за гуманітарну підтримку, особливо в питаннях повернення українських дітей та обміну полоненими. Це дуже важливо для нас", – сказав Зеленський.

Крім того, глава держави висловив вдячність патріарху Варфоломію за залучення країн світу до участі у Глобальному саміті миру.

А також відзначив зусилля патріарха щодо сприяння у розвитку та зміцненні православ'я в Україні та діалог із духовенством країн світу й державами-партнерами в цьому питанні.

Новини за темою: Вселенський патріарх заявив, що РПЦ розділяє провину за агресію в Україні

Саміт миру

Зазначимо, в суботу, 15 червня у швейцарському Бюргенштоку стартував Саміт миру щодо України, який триватиме два дні. 

Насамперед саміт спрямований на те, щоб закласти фундамент мирного процесу і забезпечити платформу для діалогу про досягнення всеосяжного, справедливого і міцного миру для України.

Також на мирній конференції учасники сфокусуються на трьох важливих темах: ядерна безпека; продовольча безпека і свобода судноплавства; гуманітарні питання (обмін військовополоненими всіх на всіх і повернення українських дітей, депортованих до Росії).

До речі, 31 травня Україна та РФ провели новий обмін військовополонених за формулою "75 на 75". У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомляли, що це 70 чоловіків і пʼятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу. Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.

Читайте також:
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
Зеленський зідзвонився з Трампом: Сторони домовились про особисту зустріч Зеленський зідзвонився з Трампом: Сторони домовились про особисту зустріч
Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні
"Важка робота, але ми працьовиті". Зеленський заявив, що готовий працювати з Трампом, якщо він стане президентом