USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00
Втрати орків: 5 0 2 3 4 0 (+1150)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.49
Готівка
44.00

Кількість нових боргів українців за рік зросла на 1,2 мільйона

У топі – стягнення на користь держави та штрафи за порушення ПДР
борги
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

За останній рік кількість боргів українців продовжує зростати – з жовтня минулого року до жовтня 2023-го їх додалося майже 1,2 млн гривень. Тож нині загальна кількість боргів перевищила 8,7 мільйона, йдеться у повідомленні "Опендатабот".

Половина нових боргів (49%) з'явилися у реєстрі з травня до серпня поточного року, ще 67 тисяч боргів додалися протягом серпня – вересня. 

Зазначено, що найбільший приріст протягом року спостерігався в категорії "Стягнення судового збору" – +68%. При цьому за серпень – вересень кількість таких боргів збільшилася на 5,5%. Втім, частка цих боргів у реєстрі складає 4%.

Найбільшу частку від загальної кількості боргів, як і раніше, становлять борги в категорії "Стягнення на користь держави" – 22,3%. За останній рік приріст в цій категорії склав 19%. Своєю чергою частка боргів по штрафах за порушення ПДР становить 19,6% від загальної кількості боргів, і з жовтня 2022-го кількість таких боргів зросла на 8%.

А от кількість боргів по комуналці за рік збільшилася на 13%, або на 73 тисяч. Майже три чверті з них з’явилися в Єдиному реєстрі боржників (ЄРБ) протягом минулого опалювального сезону з жовтня 2022-го по травень 2023-го. Ще 12% (або 8,6 тис.) боргів додалися у серпні – вересні 2023 року. Частка таких боргів у загальній кількості наразі складає 7,4%.

У категорії "Стягнення коштів" (зокрема, йдеться й про борги по кредитах) кількість боргів за рік зросла незначно – на 1,7%. Загалом вони в ЄРБ складають 17,9%. Також несуттєво зросла кількість боргів по аліментах – всього на 2%, а їхня частка в реєстрі складає 2,3%.

Додамо

За червень – серпень цього року в українців зʼявилося понад пів мільйона нових боргів, повідомляв "Опендатабот". У топі були стягнення на користь держави, штрафи за порушення ПДР та борги за кредитами. За вказаний період кількість боргів українців в Єдиному реєстрі боржників зросла на 7%

Банки відновили блокування рахунків українців за борги

Нагадаємо, що українські банки відновили масове блокування карткових рахунків клієнтів на вимогу державних виконавців. Це повʼязано із набуттям чинності ухваленого Радою у квітні закону, який скасовує дію постанови Кабміну, що знімала арешти виконавчої служби на суму менше ніж 100 тисяч гривень на час дії воєнного стану.

Читайте також:
У квітні ВВП України виріс на 4,3%, однак його сповільнюють масовані ракетні обстріли У квітні ВВП України виріс на 4,3%, однак його сповільнюють масовані ракетні обстріли
Справа Кропачова: Робота ТОВ Справа Кропачова: Робота ТОВ "Краснолиманське" заблокована, тисячі людей втратили роботу
Економічне бронювання від мобілізації: Які компанії можуть претендувати Економічне бронювання від мобілізації: Які компанії можуть претендувати
Українським підприємствам бракує спеціалістів – дослідники стверджують, що війна забирає робочу силу Українським підприємствам бракує спеціалістів – дослідники стверджують, що війна забирає робочу силу