USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.31
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Хакери, пов'язані з Росією та Китаєм, зламали найнебезпечніший ядерний об'єкт Британії

Постраждав атомний майданчик Селлафілд
Селлафілд
Селлафілд (Британія)
Джерело: відкриті джерела

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії Селлафілд був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Про це повідомляє Guardian.

Розслідування показало, що під час хакерського злому системи об'єкта були "заражені" шкідливим програмним забезпеченням (ПЗ), яке все ще може залишатися та використовуватися для шпигунства або атаки на Селлафілд. Є ймовірність, що деякі з найважливіших видів діяльності Селлафілда (переміщення радіоактивних відходів, моніторинг витоків небезпечних матеріалів та перевірка щодо пожеж) були скомпрометовані.

Водночас потенційні наслідки інциденту скривалися персоналом Селлафілда. Річ у тім, що керівництво об'єкта протягом кількох років не попереджало ядерні регулюючі органи. Відповідно важко оцінити повний масштаб будь-якої втрати даних та будь-яких поточних ризиків для систем.

"Британська влада точно не знає, коли ІТ-системи були вперше зламані. Проте джерела видання розповіли, що порушення були вперше виявлені ще 2015 року. Передбачається, що іноземні хакери могли отримати доступ до топових конфіденційних матеріалів на об'єкті, який займає площу 6 кв. км на узбережжі Камбрії та "є одним із найнебезпечніших у світі", – йдеться в публікації.

Дані про злом і загрузку шкідливого ПЗ спливли під час проведення річного розслідування Nuclear Leaks про кібератаки, радіоактивне забруднення та токсичні заходи в Селлафілді.

Новини за темою: Поліція затримала хакерів, які завдали понад 3 млрд гривень збитків світовим компаніям

Що відомо про об'єкт

У Селлафілді знаходиться найбільший запас плутонію на планеті і він є великим звалищем ядерних відходів, що утворилися в результаті програм створення зброї та десятиліть виробництва атомної енергії. Об'єкт був побудований понад 70 років тому (раніше називався Віндскейл).

Тут виробляли плутоній для ядерної зброї під час холодної війни та приймали радіоактивні відходи з інших країн, включаючи Італію та Швецію. Він також зберігає документи щодо планування дій у надзвичайних ситуаціях, які можна використовувати у випадку, якщо Британія зазнає іноземного нападу або зіткнеться з катастрофою.

Новини за темою: Хакери отримали доступ до 632 тис. електронних адрес міністерств юстиції та оборони США

Штат Селлафілда налічує понад 11 тисяч співробітників

Минулого року до працівників застосували "спеціальні заходи" за систематичні порушення в галузі кібербезпеки, розповіли журналістам джерела в Управлінні з ядерного регулювання (ONR) та службах безпеки.

Проблема небезпечних серверів у Селлафілді отримала назву "Волан-де-Морт" на честь лиходія з творів про Гаррі Поттера, зазначив у розмові з Guardian урядовець, знайомий із розслідуванням ONR та ІТ-збоями. ONR підготувало повідомлення про притягнення Селлафілда до кримінальної відповідальності за таку ситуацію з кібербезпекою.

Нагадаємо, російська група хакерів Sandworm, пов'язана з розвідкою РФ, стояла за кібератакою, яка порушила роботу частини енергомережі України наприкінці 2022 року. Потужна хвиля російських ракетних ударів по енергосистемі України в жовтні минулого року призвела до вимкнення електроенергії в багатьох частинах країни.

Раніше ми писали, що російські хакери влаштували масовану кібератаку на держустанови Бельгії нібито у відповідь на візит президента України Володимира Зеленського до Брюсселя.

Читайте також:
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Атакували виробника HIMARS і аеропорти США: У РФ розпустили хакерську групу KillNet Атакували виробника HIMARS і аеропорти США: У РФ розпустили хакерську групу KillNet
Британія спрямує 250 мільйонів фунтів кредитного ліміту для бізнесу в Україні Британія спрямує 250 мільйонів фунтів кредитного ліміту для бізнесу в Україні
У Великій Британії викрали військовий одяг та спорядження, призначені для навчання бійців ЗСУ У Великій Британії викрали військовий одяг та спорядження, призначені для навчання бійців ЗСУ