USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Російські хакери атакували державні сайти Бельгії після візиту Зеленського, – ЗМІ

Кібератака почалася у четвер і триває досі
Хакер
Джерело: відкриті джерела

Російські хакери влаштували масовану кібератаку на держустанови Бельгії нібито у відповідь на нещодавній візит президента України Володимира Зеленського до Брюсселя, пише VRT.

"Сайти кількох державних установ Бельгії постраждали від кібератаки. Кібератака почалася у четвер і триває досі", – ідеться в повідомленні.

Представник Центру кібербезпеки Бельгії Мігель Де Брюйкер заявив, що атака, ймовірно, є реакцією російських хакерів на підтримку Бельгією України.

У четвер вдень сайти Королівського палацу, федерального прем'єр-міністра, Палати представників і Сенату Бельгії відключилися через атаки. Згодом деякі сайти знову стали доступними.

Зазначається, що сама атака не повністю закінчилася. Щоразу, коли бельгійцям вдається запобігти атаці, вона переміщується в інше місце, використовуючи іншу техніку.

Видання зазначає, що все вказує на діяльність російських хакерів. На зламаному сайті прем'єр-міністра Бельгії у четвер з'явилося повідомлення: "Ми приїжджаємо до Бельгії, щоб знищити сайти, які ненавидять Росію".

Де Брюйкер пояснив, що кілька повідомлень стосуються візиту президента Зеленського в країну та оголошеної військової підтримки з боку Бельгії.

"Це добре відоме явище. У той момент, коли країна вирішує підтримати Україну, вона стає жертвою подібних кібератак на один або кілька днів", – додав представник Центру кібербезпеки Бельгії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські військові хакери атакували мобільні пристрої українських солдатів, намагаючись викрасти конфіденційну інформацію з поля бою, яка могла б допомогти Кремлю у війні проти України.

Читайте також:
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА
Хакери, пов'язані з Росією та Китаєм, зламали найнебезпечніший ядерний об'єкт Британії Хакери, пов'язані з Росією та Китаєм, зламали найнебезпечніший ядерний об'єкт Британії
Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат Окупанти не лише накопичують ракети, але й відновлюють свої стратегічні запаси, – Ігнат