USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Кабмін додатково виділив майже 2,5 млрд грн на укріплення кордону

Із резервного фонду виділено ще 120 млн грн для потреб Державної прикордонної служби
уряд кабмін
Засідання Кабміну Дениса Шмигаля
Джерело: відкриті джерела

Для посилення обороноздатності України Кабінет Міністрів виділив додатково майже 2,5 млрд грн на будівництво інженерно-технічних та фортифікаційних споруд. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Крім того, за його словами, з резервного фонду виділено ще 120 млн грн для потреб Державної прикордонної служби.

"Ключове завдання для нас цього року – посилення обороноздатності. У цьому контексті маємо сьогодні два важливі рішення. Виділяємо з резервного фонду додаткові майже 2,5 млрд грн для будівництва інженерно-технічних і фортифікаційних споруд", – сказав Шмигаль.

Крім того, з цих коштів 1,4 млрд грн піде на фортифікаційне обладнання оборонних рубежів. Ще 1,1 млрд грн – на облаштування смуг невибухових загороджень.

"Крім того виділяємо з резервного фонду ще 120 млн грн для Державної прикордонної служби. Це кошти так само для посилення нашої обороноздатності та інженерно-технічного облаштування кордону", – додав прем’єр.

Спеціальний прикордонний режим

Кабінет міністрів України встановив спеціальний прикордонний режим і заборонив вільний в'їзд, перебування, проживання й пересування осіб у прикордонній смузі. Відповідне рішення сьогодні ухвалили на засіданні уряду.

Таким чином, установлено спеціальний прикордонний режим і заборонено вільний в'їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов'язаних з обороною чи охороною державного кордону, у межах земельних ділянок, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Також визначено порядок видачі дозволів на в'їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу. 

Прикордонна смуга, як правило, – це 30–50 м на всіх ділянках держкордону, а з Росією та Білоруссю ця смуга буде до 2 км. Місцями може бути менше, це залежить від ландшафту та загрозливості напрямку.

Читайте також:
Українських водіїв перевірятимуть на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння по-новому Українських водіїв перевірятимуть на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння по-новому
Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання
Уряд додатково виділяє Харківщині 2,5 млрд гривень для відновлення енергосистеми Уряд додатково виділяє Харківщині 2,5 млрд гривень для відновлення енергосистеми
Після заяви про звільнення Найєм відзвітував уряду про проєкти Агентства відновлення Після заяви про звільнення Найєм відзвітував уряду про проєкти Агентства відновлення