USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 8 9 8 7 0 (+1410)
USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50

З керівництвом "Центренерго" необхідно навести лад, у підприємства мільярдні збитки, – аналітик

Козлов зазначив, що державні вугільні шахти та енергетична компанія "Центренерго" працюють у збиток через неефективну роботу керуючих органів
Центренерго
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

У державного підприємства "Центренерго" зафіксовані мільярдні збитки, тож необхідно нарешті навести лад із керівництвом компанії. Таку думку в ефірі медіапроєкту Ukraine World News висловив засновник та керівник консалтингової компанії "Карбон", експерт із вугільної галузі Олексій Козлов.

Він зазначив, що державні вугільні шахти та енергетична компанія "Центренерго" працюють у збиток через неефективну роботу керуючих органів, зокрема Міністерства енергетики, яке керує шахтами, та Фонду державного майна, яке управляє "Центренерго".

"Блоки, які є в "Центренерго", необхідно було переводити на використання того вугілля, яке видобувають на державних шахтах. Таким чином ми б забезпечили себе власним вугіллям, мали б доцільний видобуток в державних шахтах і мали б ефективну роботу компанії "Центренерго", – зазначив аналітик.

Відповідаючи на питання щодо причин збитків "Центренерго" у 10 млрд гривень лише у березні 2024 року, Олексій Козлов сказав наступне: "Причина збитків є і в Міністерстві енергетики вугільної галузі, і в самому "Центренерго". "Центренерго" може працювати ефективно на вугіллі, яке собівартістю буде влаштовувати генерацію. Тобто якщо "Центренерго" закуповує вугілля дорожче, ніж виробляє електроенергію, воно отримує збитки. А якщо підприємство працює на газу, то воно однозначно отримує збитки, тому що на газу працювати на 30–40 відсотків дорожче, ніж на вугіллі. На початку опалювального сезону… "Центренерго" було вимушено використовувати дорогий газ, спалити його близько 300 мільйонів кубів – це дорівнює близько 500 тисяч тонн вугілля, але тим часом вони накопичили вугілля… На сьогодні ми бачимо, що вугілля є, і "Центренерго" рапортує за якісь досягнення, але я вважаю це зовсім не об’єктивно…

У нас бракує рішень, у нас є державні шахти, загалом їх 21 на підконтрольній території України, і ті шахти мають проєктну потужність 24 мільйони тонн на рік, а видобувають 1 мільйон, а по "Центренерго" нам треба 3 мільйони тонн на рік…

Тому перше для того, щоб ми казали, потрібно наводити лад як у вугільній галузі, так і в "Центренерго". До речі, з керівництвом в тому числі", – зазначив Олексій Козлов.

Нагадаємо, раніше Козлов заявляв про можливе існування на "Центренерго" корупційних схем, які не розслідуються. Він припускає, що ключова корупційна схема на "Центренерго" може виглядати так, що на посаду приймають "ручну" людину, яка б виконувала всі вказівки. Перебуває вона на посаді, допоки вигідна. Далі – її замінюють на нову.

"Центренерго" є державною енергогенеруючою компанією. Головою наглядової ради компанії є Андрій Гота.

Компанія має колосальні збитки.

Зокрема, в листопаді минулого року Державна аудиторська служба України виявила фінансові порушення у діяльності компанії на суму 5,5 млрд гривень. Відповідні висновки отримали за результатами фінансового аудиту та планової ревізії ПАТ "Центренерго" за період з 1 січня 2022-го по 31 серпня 2023 року.

Зазначалося, що зобов’язання "Центренерго" становлять 15,7 млрд гривень (станом на 30 червня 2023 року). За 2022 рік збиток становив 7,1 млрд гривень, за перше півріччя 2023-го – 720,9 млн гривень. За березень 2024 року, за повідомленням аналітиків, збитки становлять близько 10 млрд гривень.

Читайте також:
Українським підприємствам бракує спеціалістів – дослідники стверджують, що війна забирає робочу силу Українським підприємствам бракує спеціалістів – дослідники стверджують, що війна забирає робочу силу
Уряд має забезпечити ринок збуту українського вугілля, інакше можуть зникнути цілі міста, – експерт Уряд має забезпечити ринок збуту українського вугілля, інакше можуть зникнути цілі міста, – експерт
Торік 40% держкомпаній були збитковими, – Опендатабот Торік 40% держкомпаній були збитковими, – Опендатабот
Ситуація на державних шахтах викликає дуже багато питань, – експерт Ситуація на державних шахтах викликає дуже багато питань, – експерт