USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 4 6 8 0 (+920)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Дорожня карта для України як країни-кандидата в члени ЄС відома, – глава Єврокомісії

До рішення про початок переговорів про вступ України будуть дві доповіді Європейської комісії
Зеленский и Урсула

Президент України Володимир Зеленський, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час саміту Україна – ЄС, у Києві, 3 лютого 2023 р. Фото УНІАН

Джерело: Уніан

Процедура для України як країни-кандидата в члени Європейського Союзу відома. Про це глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила під час виступу в Брюсселі.

Вона зазначила, що до рішення про початок переговорів про вступ України будуть дві доповіді Єврокомісії – проміжна й основна.

"Є дуже чітка дорожня карта – у червні в нас буде усна презентація, це так звана проміжна доповідь. Важлива доповідь – письмова, запланована на жовтень. І я думаю, що Рада в грудні вирішуватиме щодо цієї доповіді, в якій є не лише Україна, а й інші потенційні кандидати", – розповіла глава Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн повідомила, що питання карти обговорювали в деталях під час її візиту в Україну 9 травня. За її словами, українці мають значний прогрес, але "робота ще має бути зроблена. Від країни-кандидата залежить, як швидко вони просуватимуться".

Новини за темою: Вступ до ЄС не буде легким шляхом для України, знадобляться роки переговорів та реформ, – євродепутатка Кальюранд

Нагадаємо, на саміті Україна – ЄС Євросоюз підтримав "формулу миру" президента Володимира Зеленського. За підсумками саміту схвалили спільну заяву. У документі Євросоюз визнав значні зусилля, які Україна продемонструвала протягом останніх місяців у досягненні цілей, що лежать в основі її статусу кандидата.

Шлях України до Євросоюзу

У червні минулого року Україна і Молдова отримали статус кандидата в члени ЄС. Водночас Грузії поки що відмовили в наданні статусу.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна хоче стати членом Євросоюзу протягом наступних двох років.

Однак європейські чиновники визнають, що Україна стала головоломкою для європейської спільноти. Адже її прискорений вступ викликає невдоволення у тих країн, які чекають членства десятиліттями. Зокрема, це Сербія, Чорногорія та Туреччина, що чекає приєднання до ЄС з 1999 року.

Тим часом багато європейських чиновників наголошують, що Брюссель несе особливу відповідальність перед Києвом.

Наразі кілька країн блокують вступ України до Євросоюзу. Зокрема, Угорщина не підтримає євроатлантичну і європейську інтеграцію України начебто через закон про освіту.

Читайте також:
У Вірменії подумують про членство в ЄС У Вірменії подумують про членство в ЄС
Рада ЄС остаточно схвалила допомогу Україні на 50 млрд євро Рада ЄС остаточно схвалила допомогу Україні на 50 млрд євро
Росія купує збройові технології ЄС на десятки мільйонів євро Росія купує збройові технології ЄС на десятки мільйонів євро
Боррель запропонує країнам ЄС створити фонд для України з розробки дронів та ШІ Боррель запропонує країнам ЄС створити фонд для України з розробки дронів та ШІ