USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Чехія має вимагати від ЄС початку переговорів про вступ з Україною вже цьогоріч, – Павел

Павел вважає, що чим ширшою буде зона стабільності на схід від кордонів Чехії, то безпечніше буде країні
Петр Павел
Петр Павел
Джерело: відкриті джерела

Якнайшвидше членство України в Євросоюзі відповідає інтересам Чехії, і вона має наполягати на початку перемовин щодо цього між Україною і ЄС. Про це заявив президент Чехії Петр Павел, повідомляє Ceske Noviny.

"Що ширшою буде зона стабільності на схід від наших кордонів, то безпечніше нам буде", – сказав Павел журналістам після зустрічі. 

За його словами, якнайшвидше членство України в Союзі відповідає інтересам Чехії, і Чехія повинна наполягати на тому, щоб "переговори про вступ з Україною дійсно почалися до кінця цього року".

Європарламент закликав почати вступ України до ЄС негайно

У четвер, 2 лютого, Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій вимагає, щоб ЄС "працював над початком переговорів про вступ і підтримував дорожню карту з викладенням наступних кроків для забезпечення приєднання України до єдиного ринку Євросоюзу". Про це йдеться у заяві Європарламенту.

Підтверджуючи свою відданість майбутньому членству України в ЄС після подання офіційної заявки країни 28 лютого 2022 року, депутати Європарламенту наголошують, що вступ – це процес, що ґрунтується на заслугах, що включає дотримання відповідних процедур та виконання пов'язаних з ЄС реформ та критеріїв вступу. Вони також закликають українську владу якнайшвидше провести суттєві реформи, щоб робити країну відповідною до критеріїв членства в Євросоюзі.

Європарламент звертається до держав – членів ЄС збільшити та прискорити свою військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також необхідної політичної, економічної, інфраструктурної, фінансової та гуманітарної підтримки.

Він також закликає лідерів на саміті Євросоюз – Україна приділити першочергову увагу комплексному пакету заходів щодо відновлення України. Цей пакет має бути спрямований на надання допомоги, реконструкцію та відновлення у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі. Підтримка також допоможе стимулювати економічне зростання в Україні після війни.

Угорщина не підтримає рух України до ЄС через закон про освіту

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не підтримає євроатлантичну і європейську інтеграцію України доки "школи на Закарпатті у небезпеці". Угорського міністра цитує у Twitter речник уряду Золтан Ковач.

"Угорщина не може підтримувати трансатлантичну та європейську інтеграцію України доти, доки угорські школи на Закарпатті перебувають у небезпеці" – заявив Сійярто.

Міністр уточнив, що 1300 угорських шкіл і дитячих садків приймають дітей і студентів-біженців з України, і дорікнув, що "99 угорських початкових і середніх шкіл в Україні перебувають під загрозою закриття через український закон про освіту".

Зазначимо, відносини між Україною та Угорщиною загострились у 2017 році, коли Рада ухвалила закон про освіту. Він передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. У відповідь на що Угорщина розкритикувала закон. Будапешт заявляє, що цей закон нібито "обмежує права національних меншин".

Втім, Угорщина не стала блокувати надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС у червні 2022 року. Проте загалом Будапешт не знімав своїх претензій до закону про освіту та "утисків угорців Закарпаття" і донедавна успішно блокував політичні зустрічі Україна – НАТО, аж доки днями альянс у процедурний спосіб обійшов угорське вето.

Читайте також:
Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні
На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони На саміті НАТО у Вільнюсі Україна отримає алгоритм вступу до альянсу, – Міноборони
Передача українських військовополонених Угорщині – умисна етнічна дискримінація й небезпечний прецедент, – експерт Передача українських військовополонених Угорщині – умисна етнічна дискримінація й небезпечний прецедент, – експерт
В ООН вважають, що говорити про В ООН вважають, що говорити про "воєнний злочин" щодо Каховської ГЕС – передчасно. В ЄС же звинуватили російські війська