USD
НБУ
36.57
Готівка
38.35
EUR
НБУ
39.42
Готівка
40.90
Втрати орків: 1 6 7 4 9 0 (+920)
USD
НБУ
36.57
Готівка
38.35
EUR
НБУ
39.42
Готівка
40.90

"Зернова угода" продовжена ще на 120 днів

Це означає, що Україна зможе ще чотири місяці безперешкодно забезпечувати зерном світ
Зерно танкер корабель
Джерело: Facebook/Олександр Кубраков

Угода по "зерновій ініціативі" пролонгована ще на 120 днів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він зазначив, що пролонгація відбулась завдяки спільним зусиллям генсека ООН Антоніу Гутерреша, президента Туреччини Реджепа Ердогана та країн-партнерів.

"Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до сьогодні 25 мільйонів тонн ми відправили на потреби світу", – написав Кубраков.

Разом з тим він додав, що на сьогодні головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок в Туреччині. Це дозволить світу отримати ще більше української агропродукції.

"Також продовжуємо роботу над долученням до "зернової ініціативи" портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів. Україна була і залишається міцно вбудованою в світову економіку та ринки. Можливість експортувати більше дозволить зняти інфляційні ризики, а як наслідок і соціальну напругу у багатьох країнах світу", – резюмував чиновник.

Раніше

Росія, яка є однією з країн-учасниць "зернової угоди" заявляла, що готова продовжити її лише на 60 днів

Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море Україна підписала з Туреччиною та ООН у липні 2022 року. Дзеркальну угоду з Організацією Об'єднаних Націй і Туреччиною підписала Росія. Між собою Україна та РФ не підписували домовленостей.

Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання – тобто до листопада, потім продовжили ще на 120 днів. 

26 листопада президент Володимир Зеленський оголосив про початок програми Grain from Ukraine ("Зерно з України"). Її метою стало забезпечення зерном бідних країн Азії та Африки.

Читайте також:
"Битва" за Курили: Чому РФ створює суцільну зону контролю надводної обстановки вздовж островів?
Авдіївка може стати другим Бахмутом: Трасу на виїзд із міста називають Авдіївка може стати другим Бахмутом: Трасу на виїзд із міста називають "дорогою смерті"
Справи Майдану: ДБР повідомило про підозру командиру львівського Справи Майдану: ДБР повідомило про підозру командиру львівського "Беркута"
МВФ і Україна попередньо домовилися про програму на 15,6 млрд доларів. Що про неї відомо? МВФ і Україна попередньо домовилися про програму на 15,6 млрд доларів. Що про неї відомо?