
Угода по "зерновій ініціативі" пролонгована ще на 120 днів. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Він зазначив, що пролонгація відбулась завдяки спільним зусиллям генсека ООН Антоніу Гутерреша, президента Туреччини Реджепа Ердогана та країн-партнерів.
"Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до сьогодні 25 мільйонів тонн ми відправили на потреби світу", – написав Кубраков.
Разом з тим він додав, що на сьогодні головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок в Туреччині. Це дозволить світу отримати ще більше української агропродукції.
"Також продовжуємо роботу над долученням до "зернової ініціативи" портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів. Україна була і залишається міцно вбудованою в світову економіку та ринки. Можливість експортувати більше дозволить зняти інфляційні ризики, а як наслідок і соціальну напругу у багатьох країнах світу", – резюмував чиновник.
Раніше
Росія, яка є однією з країн-учасниць "зернової угоди" заявляла, що готова продовжити її лише на 60 днів.
Угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море Україна підписала з Туреччиною та ООН у липні 2022 року. Дзеркальну угоду з Організацією Об'єднаних Націй і Туреччиною підписала Росія. Між собою Україна та РФ не підписували домовленостей.
Термін угоди визначили на 120 днів із дня підписання – тобто до листопада, потім продовжили ще на 120 днів.
26 листопада президент Володимир Зеленський оголосив про початок програми Grain from Ukraine ("Зерно з України"). Її метою стало забезпечення зерном бідних країн Азії та Африки.