USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Вигідно Китаю і Туреччині. Економіст пояснив, чому Росія змушена продовжувати "зернову угоду"

Експерт упевнений, що Росія продовжить угоду і після того терміну, на який її нещодавно було продовжено
зернова ініціатива
Джерело: відкриті джерела

Росія змушена продовжувати "зернову угоду", оскільки в цьому зацікавлені Туреччина і Китай. Тому коридор працюватиме і після 120 днів. Про це в ефірі UWN заявив економіст Олег Пендзин.

"На сьогоднішній день надзвичайно зацікавленим кінцевим бенефіціаром цієї угоди є Туреччина, тому що вона сидить чітко на українському зерні і отримує від 20% до 25% вартості зерна, перепродуючи через турецький зерновий український хаб. Друге – ці землетруси, що сталися в Туреччині, різко загострили ситуацію з продовольчою безпекою", – зазначив він.

При цьому Пендзин додав, що "зернову угоду" також схвалює Китай, який є великим імпортером продовольства.

"Китай до початку активної фази бойових дій був одним із найбільших покупців української олії, Китай дуже активно купує українське зерно, тому в цій ситуації цей зерновий коридор, зокрема, працює на Південно-Східну Азію", – пояснив економіст.

За його словами, Росія змушена погоджуватися на існування цього коридору, і рух суден по ньому продовжиться після 120 днів (термін, на який продовжили угоду).

Крім того, він зазначив, що ООН висловила чітку позицію щодо "зернового коридору". Організація зацікавлена, щоб традиційні ринки, зокрема північ Африки, були насичені українським зерном.

Чи є у РФ механізми, щоб перешкодити угоді?

За словами експерта, єдиною перешкодою з боку РФ може бути затягування процесу перевірки суден у Босфорській протоці.

"Власне, що вони робили і завжди, вони перевіряли три-чотири кораблі, а не 15–20 вдень, вони створювали величезні черги по 100 кораблів. Черги – це максимум, що вони можуть зробити. Це використовувалося як елемент гальмування вивезення зерна", - наголосив Пендзин.

Нагадаємо, угода по "зерновій ініціативі" пролонгована ще на 120 днів. Пролонгація відбулась завдяки спільним зусиллям генсека ООН Антоніу Гутерреша, президента Туреччини Реджепа Ердогана та країн-партнерів.

Читайте також:
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
У Саміті миру візьмуть участь 92 країни та 8 організацій: Повний список учасників У Саміті миру візьмуть участь 92 країни та 8 організацій: Повний список учасників
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років