Європейський парламент ухвалив пакет заходів, які покликані переглянути систему надання притулку мігрантам і впорядкувати та спростити процедуру їхнього вислання. Про це повідомила президентка Європарламенту Роберта Метсола у соцмережі X.
За її словами, схвалений пакет дотримується "балансу між солідарністю та відповідальністю".
History made.
— Roberta Metsola (@EP_President) April 10, 2024
We have delivered a robust legislative framework on how to deal with migration and asylum in the EU.
It has been more than ten years in the making. But we kept our word.
A balance between solidarity and responsibility.
This is the European way. pic.twitter.com/OW24Y8cv1k
"Історія створена. Ми створили міцну законодавчу базу щодо того, як мати справу з міграцією та наданням притулку в ЄС. Вона створювалася більше десяти років. Але ми дотримали слова", – написала президентка Європарламенту.
Більше про реформу
Як повідомляє "Європейська правда", нові положення про міграцію та притулок у Європейському Союзі схвалили голосами насамперед правоцентристів у Європарламенті, тоді як ліві та ультраправі підтримали лише окремі заходи, а інші розкритикували.
"Пакет заходів, уперше запропонований у 2018 році, покликаний прискорити процеси надання притулку, причому на ухвалення рішень про право на притулок і примусове повернення відводитиметься не більше 12 тижнів. Також передбачається створення єдиної централізованої системи перевірки на зовнішньому кордоні ЄС та бази даних EURODAC, яка дозволить державам-членам перевірити, чи не подавав шукач притулку такої ж заяви в іншій країні", – йдеться у матеріалі.
Ще одне положення, на якому наполягали Греція та Італія, стосується запровадження механізму "солідарності". Країни, які перевантажені великою кількістю прибулих мігрантів, зможуть перенести процес надання притулку в іншу державу, яка є членом ЄС.
А от країни, розташовані далі в глиб європейського континенту, отримають вибір: прийняти певну кількість мігрантів або сплатити кошти до спільного фонду Євросоюзу.
Також нагадаємо, що у жовтні минулого року у Братиславі оголосили надзвичайний стан через мігрантів. Тоді зазначалося, що Словаччина зареєструвала 39 тис. 688 мігрантів з початку року до 1 жовтня.