USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

ЄС планує вперше запровадити санкції проти китайських компаній за допомогу Росії, – ЗМІ

Для ухвалення обмежень Євросоюзу потрібна підтримка всіх держав-членів
Прапор Євросоюзу
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз запропонував нові торговельні обмеження приблизно для двох десятків компаній, зокрема трьох, що базуються в Китаї, яких звинувачують у підтримці військових зусиль Росії в Україні. Про це пише Bloomberg.

Як зазначають у виданні, проєкт запропонованих санкцій все ще потребує затвердження усіх країн-членів, деякі з них раніше блокували будь-яке включення китайських компаній до чорних списків.

У разі ж ухвалення санкцій, це буде перший випадок, коли Євросоюз запровадив обмеження для компаній у Китаї з моменту вторгнення Росії в Україну. 

"Згідно з проєктом пропозиції, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, до списку також потрапили компанії з Гонконгу, Сербії, Індії та Туреччини", – стверджують автори.

Зазначається, що обмеження заборонять компаніям з Європейського Союзу торгувати з фірмами, які внесли до списку.

"Раніше ЄС пропонував внести до списку кілька китайських фірм, але ці пропозиції були відхилені через опір деяких країн-членів і після того як Пекін надав певні гарантії", – пояснюють у Bloomberg.

Також у виданні кажуть, що це питання є критично важливим для Євросоюзу, який вважає Пекін одним з найважливіших торговельних партнерів, зокрема і для Німеччини, для якої Китай є найбільшим постачальником для виробників автомобілів.

Назви трьох компаній не повідомляють, але зазначають, що згідно з документом, компанії, що займаються переважно технологіями та електронікою, звинувачуються у "сприянні військовому і технологічному посиленню Росії або розвитку російського сектора оборони і безпеки".

Раніше ми повідомляли, що Єврокомісія обговорить з країнами ЄС пропозиції щодо нових санкцій проти РФ. Зазначалося, що Євросоюз прагне ухвалити 13-й пакет санкцій до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії.

Читайте також:
Серед біженців з України Румунія виявила шпигунів РФ Серед біженців з України Румунія виявила шпигунів РФ
Переговори про вступ України до ЄС можуть початися в червні, – Стефанішина Переговори про вступ України до ЄС можуть початися в червні, – Стефанішина
Зброя РФ допоможе Ірану посилити захист від авіаударів Ізраїлю, – джерела Зброя РФ допоможе Ірану посилити захист від авіаударів Ізраїлю, – джерела
"Дочка" Auchan продала свої активи у РФ