USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 1 0 6 0 (+800)
USD
НБУ
39.79
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.38
Готівка
42.95

ЄС має значно збільшити потужність промислової оборони, – Урсула фон дер Ляєн

Також політикиня закликала продовжувати підтримувати Україну
Урсула

Урсула фон дер Ляєн

Джерело: відкриті джерела

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на Конгресі PPE у Бухаресті заявила про значне збільшення потужностей промислової оборони Європейського Союзу. Про це пише euronews.

ЄС повинен значно збільшити свій промисловий оборонний потенціал у наступні п'ять років. А для цього необхідно збільшити витрати, переконана фон дер Ляєн.

"Безпека в Європі також означає робити більше для нашої власної оборони. У найближчі п'ять років ми повинні істотно збільшити наш оборонно-промисловий потенціал. І в основі цього має бути простий принцип: Європа має витрачати більше, ефективніше європейські гроші. Це допоможе нам задовольнити нагальну потребу у поповненні та модернізації збройних сил держав-членів", – сказала посадовиця.

Також політикиня закликала продовжувати підтримувати Україну.

Україна стала частиною Європейської оборонно-промислової стратегії

Україна стала частиною Європейської оборонно-промислової стратегії (EDIS). 

"Мета стратегії – зміцнити Європейську оборонно-технологічну промислову базу, щоб оборонна промисловість Євросоюзу була здатна задовольняти потреби держав-членів вчасно і в достатній кількості. На реалізацію компанії вже передбачили 1,5 мільярда євро з бюджету ЄС протягом 2025–2027 років з можливістю розширення фінансування", – йдеться в повідомленні Кабміну.

Зазначається, що під час розробки документа проводили консультації з профільними відомствами України щодо нашого досвіду оборони й захисту від збройної агресії Росії, а також нашого бачення розвитку європейського та українського ОПК.

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості надало свої пропозиції, які частково врахувала Єврокомісія.

Нагадаємо, 5 березня Європейська комісія представила першу в історії існування Європейського Союзу оборонно-промислову стратегію, що передбачає інтеграцію українського військово-промислового комплексу. 

Читайте також:
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії
На саміті ЄС вирішили терміново забезпечити Україну засобами ППО та іншим озброєнням На саміті ЄС вирішили терміново забезпечити Україну засобами ППО та іншим озброєнням
Переговори про вступ України до ЄС можуть початися в червні, – Стефанішина Переговори про вступ України до ЄС можуть початися в червні, – Стефанішина
ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії ЄС готує окремий режим санкцій проти Росії