USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Балістика для Росії? Іран наростив виробництво ракет після угоди з країною-агресоркою

Тегеран також постачає ракети єменським повстанцям-хуситам і ліванському ополченню "Хезболла"
ракета
Ілюстративне фото
Джерело: Defense Express

Іран значно розширив два своїх ключових об'єкти з виробництва балістичних ракет після угоди з країною-агресоркою Російською Федерацією. Тож, можна припустити, що зброя, яка виробляється на нових майданчиках, йтиме до РФ. Таких висновків дійшли у виданні Reuters після отримання супутникових знімків.

На них – супутникових знімках – зображено понад 30 нових будівель на обох об'єктах, розташованих поблизу Тегерана. Йдеться про військову базу "Модаррес" та комплекс з виробництва ракет "Ходжир", які перебувають під наглядом Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) – елітної воєнізованої організації, яка відіграє центральну роль у ракетній та ядерній програмах Ірану. Комплекси вже давно пов'язані з розробкою і виробництвом іранських балістичних ракет малої і середньої дальності.

"Три іранські посадовці, які попросили не називати їхніх імен, оскільки вони не мають дозволу на публічні виступи, підтвердили, що "Модаррес" і "Ходжір" розширюються для збільшення виробництва звичайних балістичних ракет", – акцентує видання.

До того ж іранські посадовці говорять, що деякі з нових будівель також дозволять подвоїти виробництво безпілотників.

Супутникове фото, котре показує ймовірну нову виробничу лінію для твердопаливних ракетних двигунів на комплексі Ходжир поблизу Тегерана, Іран. 5 липня 2024 року.
Джерело: Reuters

Однак, примітно, що вже нині, за оцінками експертів, іранський арсенал є найбільшим на Близькому Сході і налічує понад три тисячі ракет, включаючи моделі, призначені для несення звичайних і ядерних боєголовок.

Кому зброя?

"Розширення майданчиків відбулося після укладення в жовтні 2022 року угоди, в якій Іран погодився надати ракети Росії, яка шукала їх для війни проти України. Тегеран також постачає ракети єменським повстанцям-хуситам і ліванському ополченню "Хезболла", які, за словами американських офіційних осіб, входять до підтримуваної Іраном "Осі опору" проти Ізраїлю", – пише видання.

Нині ж припускається, що безпілотники і ракетні компоненти будуть продаватися Росії, безпілотники надаватимуться хуситам, а ракети – "Хезболлі". Однак підтвердити чи спростувати цю інформацію видання поки не може: місія Ірану в Організації Об'єднаних Націй не прокоментувала розширення комплексів, а сам Тегеран раніше заперечував надання безпілотників і ракет Росії та хуситам.

Оцінка ситуації

Reuters стверджує, що будь-яке збільшення виробництва ракет або безпілотників в Тегерані може викликати занепокоєння Сполучених Штатів. Бо ж останні неодноразово говорили, що іранські безпілотники допомагають підтримувати наступ Росії на українські міста, а також націлені на Ізраїль, який відбиває атаки підтримуваних Іраном угруповань, включаючи "Хезболлу".

Втім саме цей факт Офіс директора Національної розвідки Сполучених Штатів Америки відмовився коментувати. Не надав оцінку ситуації і представник Ради національної безпеки США, уточнивши, що Сполучені Штати запровадили різні заходи, включно з санкціями, спрямованими на обмеження виробництва та експорту іранських ракет і безпілотників.

Участь Ірану у війні РФ проти України

В Росії заявляли, що прискорюють роботу над "новою великою міждержавною угодою" з Іраном – після зустрічі президента країни Ібрагіма Раїсі з главою РФ Володимиром Путіним у Москві. До того ж лунали заяви, що Тегеран досягнув домовленостей з Москвою щодо постачання винищувачів Су-35 російського виробництва, ударних гелікоптерів Мі-28 та навчально-тренувальних літаків Як-130. А в Ірані хизувалися, що розробили для Росії новий "вибуховий та розвідувальний" ударний безпілотник Shahed-107, який країна-агресор, ймовірно, використовуватиме для ударів по Україні. 

Паралельно з цим союзники України вважають Тегеран ключовим постачальником військових зусиль Москви. Докази, якими обмінюються країни, показують, що безпілотники, виявлені в Україні, мають такі ж характеристики, як і безпілотники іранського виробництва, помічені в інших місцях. 

Саме тому Сполучені Штати та інші західні країни запроваджують санкції проти іранських компаній і людей, причетних до виробництва безпілотників і надання їх Росії. Зокрема, в січні минулого року Міністерство торгівлі США ввело обмеження проти семи іранських юридичних осіб через виробництво ними безпілотників, які використовуються РФ у війні проти України. А вже на початку лютого Мінфін Сполучених Штатів запровадив нові санкції проти восьми топменеджерів іранського виробника безпілотників. 

Читайте також:
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
Ймовірно, вже через два тижні Іран буде здатний виробляти матеріал для ядерної зброї Ймовірно, вже через два тижні Іран буде здатний виробляти матеріал для ядерної зброї
В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом В Україні створять ще 15 адаптивних клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани, можуть займатися спортом