USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 9 6 0 (+910)
USD
НБУ
39.55
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.06
Готівка
42.90

В Україні перевірятимуть переселенців щодо отримання неправомірної допомоги: Що відомо

Перевірки переселенців відбудуться лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання виплат
переселенці біженці евакуація потяг_2

Українські біженці

Джерело: Уніан

За наявності підозр щодо неправомірного отримання допомоги внутрішньо переміщених осіб перевірятимуть соціальні служби. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

На нараді під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук зазначили, що перевірки внутрішніх переселенців щодо їх фактичної присутності на заявленому місці мають відбуватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги ВПО.

Територіальні органи соціальних служб мають заздалегідь попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

"Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна", – зауважила Верещук.

Як отримати статус ВПО? 

Оформити довідку ВПО особисто можна:

  • у ЦНАПі тієї громади, де знаходиться внутрішньо переміщена особа;
  • через Управління соціального захисту населення;
  • через уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Для подання заяви особисто потрібно мати документи, які посвідчують особу та її реєстрацію в населеному пункті, що був окупований або де ведуться активні бойові дії.

Як оформити довідку ВПО онлайн?

Для цього необхідно авторизуватися у застосунку Дія й вибрати послугу "Допомога для ВПО". У додатку послуга комплексна: отримання довідки ВПО та виплати.

Для коректного оформлення довідки у Дії має відображатися картка платника податків та один із паспортів:

  • ID-картка,
  • закордонний біометричний паспорт.

Довідку ВПО для дитини до 14 років може оформити один з батьків. Для цього у застосунку одного з батьків, який оформляє послугу, повинно відображатися свідоцтво про народження дитини.

Як можна втратити статус ВПО?

Статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання або ж якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Читайте також:
Уряд заборонив виселяти переселенців із тимчасового житла Уряд заборонив виселяти переселенців із тимчасового житла
Перелік категорій ВПО, які отримують держдопомогу, може розширитись Перелік категорій ВПО, які отримують держдопомогу, може розширитись
Допомога на проживання ВПО: Для продовження виплат слід написати заяву Допомога на проживання ВПО: Для продовження виплат слід написати заяву
Війна в Україні змусила покинути свої домівки більше ніж 16 млн осіб Війна в Україні змусила покинути свої домівки більше ніж 16 млн осіб