USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

В Україні можуть запровадити новий статус замість "обмежено придатного"

Когось із тих, хто раніше був обмежено придатним, звільнять
Мобілізація
В Україні триває мобілізація до ЗСУ
Джерело: відкриті джерела

В Україні замість "обмежено придатного" можуть запровадити новий статус. Однак чи буде його прописано в новому наказі щодо ВЛК, поки що невідомо. Про це пише ВВС.

У відповідь на запит ВВС департамент охорони здоровʼя України повідомив, що запропоновані зміни до наказу передбачають п'ять статусів. А саме:

  • непридатні до військової служби з виключенням із військового обліку;
  • непридатні з переоглядом через 6–12 місяців;
  • тимчасово непридатні, які потребують лікування, відпустки чи звільнення (ця категорія була і раніше);
  • придатні;
  • придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦП та СП, вищих військових навчальних закладах та установах.

Саме категорія "придатних до служби", як зазначають у статті, в певних частинах і є тим, що може замінити статус "обмежено придатних".

Новий наказ розробляється

Водночас, як констатує ВВС, хоч депутати і ухвалили новий закон, Міноборони ще не розробило новий наказ №402 про ВЛК. Тому медики наразі поки що не мають критеріїв, куди віднести "обмежено придатного" – до придатних чи непридатних. А вищевказану кваліфікацію можна поки розглядати як пропозицію до змін, бо що буде в оновленому наказі про ВЛК – поки невідомо.

Зазначимо, що новий наказ Міноборони розробляє разом з головними медиками ЗСУ, експертами МОЗ, громадськими організаціями. У прикінцевих положеннях закону вказано, що на цю роботу міністерство має три місяці.

Що зміниться

Після того як список хвороб оновлять, як пише ВВС, когось із тих, хто раніше був обмежено придатним, – звільнять.

"Але можна припустити, що таких буде небагато, тому що війську критично бракує людей. Людей більше не визнаватимуть обмежено придатними, але можуть визнати придатними тільки для служби в забезпеченні, ТЦК, спорудах тощо", – припускають журналісти.

Що цьому передувало

У вересні 2023 року президент України Володимир Зеленський доручив урегулювати питання терміну "обмежено придатних" для мобілізації. Буквально нещодавно Володимир Зеленський підписав закон №3621-IX, що, зокрема, передбачає скасування статусу "обмежено придатний". У зв'язку з цим українців, які раніше були визнані "обмежено придатними", зобов'язали протягом дев'яти місяців пройти повторний медогляд, до 4 лютого 2025 року.

Такий огляд буде можливий після того, як підзаконні акти приведуть у відповідність до нового закону, зокрема це стосується і наказу №402 про ВЛК. До цього військово-лікарські комісії не зможуть діяти за нормами проєкту №10313. Днями повідомлялося, що в Україні визначать перелік медичних діагнозів, за допомогою якого хочуть врегулювати питання скасування статусу "обмежено придатний".

Читайте також:
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат
Відвідуваність застосунку Відвідуваність застосунку "Резерв+" в 50 разів більша, ніж ЦНАПІВ, - Міноборони
Міноборони запускає електронну чергу до ТЦК Міноборони запускає електронну чергу до ТЦК
Додаток для військовозобов'язаних Додаток для військовозобов'язаних "Резерв+" з'явився в маркетплейсах і одразу зіткнувся з проблемами