В Україні в рамках реформи вищої освіти запроваджують модель державних грантів для студентів, які дозволять повністю або частково покрити витрати на навчання. Про це повідомив у Telegram прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
"Цьогоріч плануємо запустити масштабну реформу вищої освіти. Зараз є навчання на бюджеті і за контрактом. Ми пропонуємо змінити такий підхід, аби охопити державною підтримкою якнайбільше студентів. Сьогодні ухвалюємо законопроєкт, який передбачає, що у майбутньому студенти зможуть навчатись за рахунок державного замовлення, державних грантів, пільгових кредитів, а також на контрактній формі навчання", – зазначив він.
Шмигаль зауважив, що державне замовлення – це повністю безоплатне навчання студента за бюджетні кошти.
"Одночасно ми запроваджуємо модель державних грантів, які дозволять повністю або частково покрити витрати на навчання. Зараз 60% студентів навчається на контракті. Наша мета – щоб, навпаки, понад 60% студентів отримували різні види державної підтримки", – написав він.
Війна впливає на якість освіти українських студентів
У Міністерстві освіти і науки зазначили, що у середньому, за підсумками PISA-2022, у всіх країнах, зокрема й країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), спостерігали безпрецедентне падіння успішності в усіх предметних галузях дослідження.
Причиною цього може бути тривале дистанційне навчання під час пандемії. А в Україні додалася ще й повномасштабна війна.
"Війна впливає на успішність і ментальне здоров'я школярів в Україні й залишає шрами, які ще довго відчуватимуться. Як показали дослідження PISA, наслідком цього стало те, що українським дітям складніше досягати успіхів у навчанні. Тому важливо впроваджувати загальнонаціональну стратегю відновлення освіти", – зазначив голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.
Раніше ми повідомляли, що київських школярів навчатимуть домедичної допомоги. У майбутньому така навчальна програма може стати частиною шкільного предмета "Захист України" або окремим предметом у навчальній програмі.