Китай забороняє використовувати в країні популярний чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT. Про це повідомляє Nikkei Asia.
Регулятори наказали великим китайським технологічним компаніям, зокрема Tencent Holdings і Ant Group, фінтех-філія Alibaba Group Holding не пропонувати послуги ChatGPT громадськості на тлі зростаючої тривоги в Пекіні через нецензуровані відповіді чат-бота на основі штучного інтелекту на запити користувачів.
Технічні компанії також повинні будуть звітувати перед регуляторами, перш ніж запускати власні сервіси, схожі на ChatGPT.
У понеділок державне китайське видання China Daily зробило публікацію на Weibo, китайському еквіваленті Twitter, який піддається жорсткій цензурі, що чат-бот "може надати руку допомоги уряду США в його поширенні дезінформації та маніпулюванні глобальними наративами для власних геополітичних інтересів".
"Наше розуміння з самого початку полягає в тому, що ChatGPT ніколи не зможе потрапити в Китай через проблеми з цензурою, і Китаю знадобляться власні версії ChatGPT", – зазначив один із керівників провідної технологічної компанії.
Nikkei Asia додає, що це не перший випадок, коли Пекін блокує іноземні вебсайти чи програми. Раніше Китай вже заборонив десятки відомих американських вебсайтів і додатків. Між 2009-м і 2010 роками він перейшов до блокування Google, Facebook, YouTube і Twitter. У період з 2018-го по 2019 рік ввів заборону на Reddit і Wikipedia.
ChatGPT, розроблений стартапом OpenAI за підтримки Microsoft, офіційно недоступний у Китаї, проте деякі користувачі за допомогою VPN мали до нього доступ.
Що таке ChatGPT?
ChatGPT – це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений компанією OpenAI.
Він був запущений для публічного користування у листопаді 2022 року і виявив здатність розповідати про все – від рецептів коктейлів до шкільних творів.
ChatGPT використовує модель обробки природної мови, яка дозволяє добре розуміти зміст написаного. І самому писати тексти так, як це робила б людина.
Він добре розуміє мову, якою спілкуються люди, і чудово вміє генерувати тексти, які непросто відрізнити від написаних людиною.
До того ж ChatGPT може писати комп'ютерні програми, і вони працюють, хоч іноді і з помилками. Причому писати код може відразу кількома мовами: Python, Ruby, JavaScript, Java, C++, C# і Go.
18 лютого стало відомо, що чат-бот ChatGPT тепер доступний в Україні.