USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

ЄС розглядає запровадження санкцій проти російських проєктів із виробництва СПГ

Деяким портам можуть заборонити імпортувати російські товари, які потім реекспортують у треті країни
Газпром
Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз може запровадити санкції стосовно російських проєктів із виробництва скрапленого природного газу. Таку пропозицію вже розглядають. Про це пише Bloomberg.

Зокрема, хочуть заборонити деяким портам імпортувати російські товари, які потім реекспортують у треті країни. Проте заборони на закупівлю палива для використання всередині країн не передбачається.

Зазначається, що таким чином Євросоюз хоче ще більше вплинути на російський ланцюжок поставок скрапленого природнього газу і майбутні доходи від таких проєктів, як "Арктик СПГ-2", термінал скрапленого природнього газу в Усть-Лузі та "Мурманський СПГ".

Крім того, повідомляється, що в рамках 14-го пакета обмежень можуть запровадити санкції проти суден російського "тіньового флоту". Це необхідно для забезпечення стелі цін на російську нафту.

Прибуток РФ від газу

Зазначимо, що Європа досі перебуває на газовому гачку Росії. Так, уряди країн Західної Європи прагнули знизити свою енергетичну залежність від Москви після початку повномасштабної війни в Україні, але коли справа доходить до газу, вони дедалі частіше замінюють трубопровідні поставки країни скрапленим природним газом

За даними ЗМІ, доходи Росії від викопного палива складають майже половину бюджету Кремля.

На сьогодні ЄС скоротив свою залежність від російського газу приблизно на дві третини і наклав повну заборону на імпорт вугілля і нафти морськими шляхами.

Крім того, нещодавно повідомлялось, що в Європі наростає невдоволення через те, що Франція нарощує обсяги платежів Росії за газ, у той час як президент Еммануель Макрон голосно заявляє про свою підтримку України. Загалом з початку року країна вже сплатила РФ понад 600 мільйонів євро за скраплений природний газ.

Читайте також:
Імовірне знищення російського ракетного корабля Імовірне знищення російського ракетного корабля "Циклон": Як його використовували окупанти?
Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState Окупанти просунулися біля десяти населених пунктів в кількох областях України, – DeepState
У Росії заарештували активи трьох європейських банків на понад 700 млн євро У Росії заарештували активи трьох європейських банків на понад 700 млн євро
Російська армія, ймовірно, готується до другого етапу наступу на півночі Харківщини, – ISW Російська армія, ймовірно, готується до другого етапу наступу на півночі Харківщини, – ISW