USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Українці стали менше довіряти Зеленському, найбільша довіра до Залужного, – опитування

Абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили
Зеленський
Володимир Зеленський, президент України
Джерело: Володимир Зеленський

Серед українці знизився рівень довіри до чинного уряду та парламенту: абсолютну прихильність українців має хіба що Валерій Залужний. Зеленському також довіряє більшість, проте, вже трохи менше. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. В порівнянні з груднем 2022 року частка тих, хто довіряє Верховній Раді, знизилася з 35% до 15%, а частка тих, хто не довіряє, зросла з 34% до 61%.

Довіра до уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра зросла з 19% до 44%.

"Хоча у випадку президента також є низхідна динаміка, проте він зберігає переважну довіру серед української громадськості. Так, наразі 62% довіряють президенту, а не довіряють – 18%. У грудні 2022 року 84% довіряли президенту, не довіряли – 5%", – зазначають у КМІС. 

За даними опитування, абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили – як і в грудні 2022 року, так і зараз їм довіряють 96% опитаних. Крім того, 88% українців довіряють головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному (не довіряють – лише 4%).

В КМІС зазначають, що більшість українців – 59% – водночас довіряють і президенту Зеленському, і головнокомандувачу Залужному. "Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Так, лише 14% довіряють В. Залужному і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють В. Залужному", – повідомляють соціологи. 

За даними опитування, критика влади зросла у всіх регіонах, хоча при цьому у всіх регіонах більшість довіряють президенту. Крім цього, там абсолютна більшість довіряє ЗСУ, Залужному та волонтерам.

Трохи знизився рівень довіри до СБУ, проте наразі більшість українців довіряють їй – 58% проти 16%, які не довіряють (у грудні 2022 року 63% довіряли СБУ, не довіряли – 9%). Водночас більш істотно знизилася довіра поліції – з 58% у грудні 2022 року до 41% зараз (недовіра зросла з 14% до 29%).

Джерело: КМІС

В Україні зберігається висока довіра волонтерам – 84% їм довіряють і лише 3% не довіряють (у грудні 2022 року показники була майже ідентичними).

Критично низькою, зі значним погіршенням порівняно з минулим роком, є довіра судам і прокурорам. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють – 61% і 64%. У грудні 2022 року судам довіряли 25%, прокурорам – 21%, але було удвічі менше тих, хто не довіряв їм.

Також значно втратили довіру українські ЗМІ. За останній рік із 57% до 29% стало менше тих, хто довіряє українським ЗМІ (натомість із 14% до 40% стало більше тих, хто не довіряє їм).

Крім того, втрачає довіру громадськості церква – за рік знизилась довіра з 44% до 38%.  

Аналітик КМІС Антон Грушецький вважає, що наростання критики і зниження довіри владі, скоріше за все, є наслідком, з одного боку, несправджених очікувань на цей рік та, з іншого – претензіями щодо ефективності та прозорості діяльності.

Він зазначив, що принципово важливим результатом є те, що в Україні 59% українців водночас довіряють і президенту, і головнокомандувачу.

"Українці вимагають єдності і тому дії окремих представників влади зі спроб дискредитації головнокомандувача викликають різке несприйняття в суспільстві. Українці не вірять у звинувачення, які можуть лунати на адресу Залужного (навіть більше, можна припускати, що такі звинувачення бумерангом негативно позначаються на самій владі)", – зазначає він.

Інші опитування

Раніше українці назвали найголовніші проблеми, крім війни. Найбільшою проблемою України та її громадян є війна, за нею йдуть корупція та низькі зарплати й пенсії. 

81% опитаних українців вважають, що вибори треба проводити після війни. Водночас 16% уважають, що бойові дії не є перешкодою для волевиявлення.

Рівень довіри до президента серед українців від початку війни зріс і становить 73%.

94% українців довіряють військовим ЗСУ, 94% – ветеранам нинішньої війни та 93% – ветеранам АТО (ООС) 2014–2021 років. Незалежно від регіону та віку абсолютна більшість довіряють цим категоріям населення. 

Читайте також:
Повторний огляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, - Міноборони Повторний огляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, - Міноборони
Україна домовляється з Німеччиною про додаткову систему IRIS-T, - Зеленський Україна домовляється з Німеччиною про додаткову систему IRIS-T, - Зеленський
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко На руках в українців може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко