USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Українським чоловікам за кордоном дозволили ставати на військовий облік в консульствах

Ставати на військовий облік за кордоном дозволили чоловіка, які не були в Україні більше ніж три місяці
ТЦК ЗСУ військові
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Кабмін дозволив чоловікам закордоном ставати на облік у консульствах. Про це повідомляє пресслужба Міноборони. 

Ця норма стосується чоловіків, які перебувають за кордоном понад три місяці. Вони зможуть стати на військовий облік через закордонні дипломатичні установи і в Україну, відповідно, для цього їхати не треба.

"Відтепер призовники, військовозобов’язані та резервісти зможуть ставати на облік без особистої присутності у районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки", – сказано у повідомленні. 

Також із переліку документів, що підтверджують право на відстрочку від призову для українців за кордоном, виключили вимогу про подання висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному догляді для осіб з інвалідністю ІІ групи. Це дозволить уникнути зайвої бюрократії та спростити процедуру.

Є зміни і в порядку надання інформації про адміністративні правопорушення. Тепер ці дані будуть надсилати районні або міські ТЦК в електронному вигляді.

Чи видадуть паспорт без військо-облікових документів за кордоном? 

Сьогодні уряд також ухвалив рішення, згідно з яким чоловіки мобілізаційного віку за кордоном не зможуть отримати паспорт без військово-облікових документів. Це поки що експериментальний проєкт і він стосується як отримання, так і обміну закордонного або внутрішнього паспорта.

Ці нові правила мають бути впроваджені 30 червня і діятимуть до прийняття закону про адміністративні послуги для громадян України за кордоном.

Читайте також:
Нові правила обліку: Для чого потрібен штрихкод у військовому квитку Нові правила обліку: Для чого потрібен штрихкод у військовому квитку
Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме Міноборони за три дні рекрутингової кампанії отримало понад 2,4 тисячі резюме
Кому не потрібно проходити ВЛК? Кабмін уточнив перелік громадян Кому не потрібно проходити ВЛК? Кабмін уточнив перелік громадян
Цифровізація української армії у 10 разів допоможе досягти технологічної переваги над ворогом Цифровізація української армії у 10 разів допоможе досягти технологічної переваги над ворогом