НБУ
44.68
Готівка
45.20

Україна здобула першу за 18 років золоту медаль на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики

Це перше золото України за 20 років саме у вправах з обручем
Онопрієнко
Вікторія Онопрієнко
Джерело: відкриті джерела

Україна здобула першу золоту медаль на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики в Баку. 19-річна Вікторія Онопрієнко стала переможницею у вправах з обручем, інформує "Суспільне Спорт".

Так, у заключний день змагань фінали проходитимуть у вправах з окремими снарядами. В усі індивідуальні фінали відібралася лише Вікторія Онопрієнко, Поліна Каріка – перша запасна у вправах з булавами.

"Першим фіналом останнього дня Євро стали вправи з обручем. Ця вправа стала однією з двох, у яких Онопрієнко ставала переможницею кваліфікації – випередила обох титулованих болгарських художніх гімнасток Боряну Калейн та Стіляну Ніколову з оцінкою 33.650 бала", – йдеться у повідомленні.

Що означає золото для України?

Це – перша медаль України в одиночних фіналах за останні чотири роки. Востаннє це вдавалося Владі Нікольченко у 2019 році у вправах з булавами.

І перше золото України за 18 років в одиночних фіналах. У 2005-му чемпіонкою Європи стала Наталя Годунко (вправи зі стрічкою).

Також це перше золото України за 20 років саме у вправах з обручем. На Євро-2003 тріумфувала Ганна Безсонова.

І перша особиста медаль Вікторії Онопрієнко на чемпіонатах Європи з художньої гімнастки.

Новини за темою: Українська легкоатлетка Магучіх з рекордом виграла золото Діамантової ліги в Марокко

Що відомо про медалістку?

Вікторія Онопрієнко (народилась 18 жовтня 2003 року, Київ) – українська гімнастка, чемпіонка Європи. Учасниця Олімпійських ігор в Токіо. Кандидат в майстри спорту України. Призер чемпіонату Європи в команді та Всесвітніх ігор у вправі зі стрічкою.

30 червня 2022 року повідомила про загибель брата Сергія Краснова у боях з російськими окупантами.