Україна опинилася серед тих країн, в яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози. Про це стало відомо з результатів опитування соціологічної групи "Рейтинг" на тему "Ядерної загрози".
Загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози, кажуть дослідники. Дві п'ятих опитаних нині вбачають високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику.
"Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози. У цілому у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози песимістичніші. Найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн – Італія, Португалія, Румунія, де більша частина опитаних оцінила загрозу як високу", – йдеться в дослідженні.
Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої. Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – з найвищим відсотком, що такого ризику немає.
Дослідники підсумували, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.
Ядерна зброя у світі
За даними ООН, зараз у світі близько 12,5 тисячі одиниць ядерної зброї. Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань ухвалили 1996 року. Його підписали 185 країн і ратифікували 170, включаючи три держави, які мають ядерну зброю: Францію, Росію та Велику Британію.
Однак для набуття чинності договір мають підписати та ратифікувати 44 конкретні держави, які мають ядерні технології, вісім з яких ще не ратифікували: Китай, Єгипет, Індія, Іран, Ізраїль, КНДР, Пакистан і США.
Росія, яка успадкувала ядерну зброю Радянського Союзу, має найбільший у світі запас ядерних боєголовок. Reuters вважає, що відновлення ядерних випробувань РФ, Сполученими Штатами Америки або обидвома сторонами викличе глибоку дестабілізацію в момент, коли напруга у відносинах між двома країнами вища, ніж будь-коли після Карибської кризи 1962 року.
Водночас, як пишуть західні ЗМІ, диктатор Путін останнім часом дещо пом'якшив свою риторику щодо використання ядерної зброї. І шукає інші способи використання атомного арсеналу для створення загрози Заходу.