USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Україна – серед країн, де найменше бояться ядерної загрози, – дослідження

Найбільше страху щодо ядерки серед європейських країн в Італії, Португалії та Румунії
РФ ядерна зброя
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Україна опинилася серед тих країн, в яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози. Про це стало відомо з результатів опитування соціологічної групи "Рейтинг" на тему "Ядерної загрози".

Загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози, кажуть дослідники. Дві п'ятих опитаних нині вбачають високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику.

"Україна входить до країн, серед яких найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози. У цілому у європейських країнах менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу, ніж в країнах Азії, Африки та Південної Америки, де оцінки щодо ядерної загрози песимістичніші. Найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн – Італія, Португалія, Румунія, де більша частина опитаних оцінила загрозу як високу", – йдеться в дослідженні.

Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина – мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої.  Натомість Україна, Іран, Пакистан, Вірменія – з найвищим відсотком, що такого ризику немає.

Дослідники підсумували, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.

Новини за темою: США готувалися до ядерного удару РФ по Україні наприкінці 2022 року, – CNN

Ядерна зброя у світі

За даними ООН, зараз у світі близько 12,5 тисячі одиниць ядерної зброї. Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань ухвалили 1996 року. Його підписали 185 країн і ратифікували 170, включаючи три держави, які мають ядерну зброю: Францію, Росію та Велику Британію.

Однак для набуття чинності договір мають підписати та ратифікувати 44 конкретні держави, які мають ядерні технології, вісім з яких ще не ратифікували: Китай, Єгипет, Індія, Іран, Ізраїль, КНДР, Пакистан і США.

Росія, яка успадкувала ядерну зброю Радянського Союзу, має найбільший у світі запас ядерних боєголовок. Reuters вважає, що відновлення ядерних випробувань РФ, Сполученими Штатами Америки або обидвома сторонами викличе глибоку дестабілізацію в момент, коли напруга у відносинах між двома країнами вища, ніж будь-коли після Карибської кризи 1962 року.

Водночас, як пишуть західні ЗМІ, диктатор Путін останнім часом дещо пом'якшив свою риторику щодо використання ядерної зброї. І шукає інші способи використання атомного арсеналу для створення загрози Заходу.

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
США вважають, що США вважають, що "контркосмічна зброя" РФ може атакувати інші супутники
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW Росія брязкає ядерною зброєю, аби вплинути на політичні дискусії на Заході, – ISW