USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Україна розслідує майже чотири тисячі злочинів, вчинених військовими РФ проти дітей, – Лубінець

Уповноважений із прав людини каже: у процесі незаконної депортації українських дітей брали й продовжують брати участь тисячі представників російської влади
діти депортація

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Українські правоохоронці нині розслідують близько 3 тис. 800 кримінальних проваджень за фактами вчинення російськими військовими воєнних злочинів проти українських дітей. Про це під час презентації аналітичної записки "Річниця ордерів на арешт Путіна та Львової-Бєлової за депортацію українських дітей: що це дало і що буде далі?" повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсман каже, що ця процедура ще триває. Адже впевнений, що кількість злочинів зростатиме, як і кількість офіційних кримінальних проваджень.

"Триває процес ідентифікації злочинців, збору доказової бази та притягнення винних до відповідальності на національному рівні. Офіс генпрокурора тісно співпрацює з МКС. Станом на сьогодні, у межах роботи Міжнародної коаліції за повернення українських дітей Україна докладає чимало зусиль для фіксації злочинів росіян та повернення дітей додому", – сказав Лубінець.

Уповноважений додав, що ні диктатор Путін, ні російська дитяча омбудсманка Марія Львова-Бєлова, які є фігурантами справи про незаконну депортацію українських дітей і щодо яких Міжнародний кримінальний суд понад рік тому видав ордери на арешт, досі не покарані за скоєне. А навпаки, продовжують впливати на процес гальмування повернення фактично викрадених українських дітей.

"І все це на тлі того, що, за нашими даними, досі продовжують складатися списки українських дітей на депортацію. Очевидно, що за таких обставин треба шукати нові підходи, підключати нові інструментарії. І насамперед сподіваємося, що саме міжнародна спільнота у цьому допомагатиме", – зазначив Лубінець.

Уповноважений із прав людини зазначив, що є розуміння того, що в процесі незаконної депортації українських дітей брали і продовжують брати участь тисячі представників російської влади.

Водночас представниця уповноваженого ВР із прав людини Ірина Суслова сказала, що притягнення до відповідальності організаторів та виконавців злочинів з депортації українських дітей має залишатися у фокусі всього демократичного світу до повного відновлення міжнародного правосуддя.

Новини за темою: Щоб повернути всіх українських дітей на підконтрольну Україні територію, знадобиться декілька десятиліть, – юристка RCHR Катерина Рашевська

Депортація українських дітей

Росія, яка викрадає дітей на окупованих територіях України, кидає їх напризволяще. Сотні маленьких українців після вивезення до РФ опиняються в дитячих будинках. Про це йдеться в 

Розслідувачі російського видання "Верстка" з'ясували: щонайменше 285 вивезених із Донбасу дітей опинилися у всеросійському банку даних дітей-сиріт. Це ті діти, яких окупанти не визначили в російські прийомні сім'ї за перші пів року війни й відправили в дитбудинки, інтернати та коледжі в різних частинах Росії.

А в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується 2 тисячі 123 дитини. У цьому реєстрі містяться відомості про тих осіб, хто був примусово переміщений в межах окупованих територій або ж депортований на територію РФ чи Білорусі.

Більшість дітей, які вважаються зниклими безвісти, – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, про яких повідомляли відповідні органи й установи після окупації територій. Сама цифра може бути набагато більшою, оскільки безвісти зниклою за особливих обставин особа може значитися, якщо є відповідне звернення до органів поліції.

Читайте також:
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"
"Резерв+" помилково показав, що ви у розшуку: Що робити