USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Україна просить ЄК субсидувати транспортування української агропродукції через дальні порти Європи

Це абсолютно нормальна практика, впевнений профільний міністр
Зерно
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Україна просить у Європейської комісії фінансову допомогу щодо транспортування української агропродукції через далекі порти Європи. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

За його словами, субсидування – це абсолютно робоча схема, яку можна буде застосувати вже цього сезону.

"Без такої компенсації довезти українське зерно, наприклад, до портів Гамбурга, неможливо і економічно нерентабельно", – зазначив він.

Якщо цей механізм буде ухвалений Єврокомісією вже найближчим часом, то, на думку Сольського, це дозволить наростити перевезення української агропродукції.

Щодо пропозиції Хорватії

Раніше Хорватія запропонувала свою залізницю і порти в Адріатичному морі для транспортування українського зерна та іншої агропродукції, яку наша країна вивозила в рамках "зернової угоди".

Коментуючи цю пропозицію Сольський, зазначив, що вона робоча, однак, на жаль, не покриє потреб України в експорті зерна, оскільки одного порту для української агропродукції буде замало.

"Цей маршрут пролягає умовно через Закарпаття, Угорщину і орієнтований на перевезення контейнерів. Для України це не новинка. Є компанії, які випробували маршрут. Але його пропускна здатність обчислюється сотнями тисяч (тонн), а Україні потрібно транспортувати мільйони", – додав міністр.

Він наголосив, що Україна буде намагатися задіяти цей порт за підтримки Європейського Союзу. До речі, країна не відкидає можливості залучення до роботи портів в Адріатичному морі, а також словацьких, польських, латвійських, німецьких та голландських.

Нагадаємо, Росія заявила про те, що продовжувати термін дії "зернової угоди", строк якої спливає 17 липня, не буде. За словами прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, сторони не виконали вимог Москви.

Тож Україна, Сполучені Штати Америки та інші країни розглядають інші варіанти експорту української агропродукції.

Водночас офіційні особи США уточнили, що країна не планує брати участь у військовому конвоюванні українських кораблів із зерном у Чорному морі.

Читайте також:
Зеленський підписав закони про ввезення енергетичного обладнання 
без мита та ПДВ Зеленський підписав закони про ввезення енергетичного обладнання 
без мита та ПДВ
У російських дронах та ракетах знайшли компоненти з понад 20 країн У російських дронах та ракетах знайшли компоненти з понад 20 країн
Позиції ЗСУ в Кринках зруйновані вщент, немає змоги тримати оборону Позиції ЗСУ в Кринках зруйновані вщент, немає змоги тримати оборону
Росія допомогла КНДР відновити економіку Росія допомогла КНДР відновити економіку