USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Україна готує енергосистему до зими, враховуючи можливі військові загрози, – Галущенко

За словами міністра, Росія не відмовиться від своїх намірів і продовжить завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі
Герман Галущенко
Герман Галущенко
Джерело: відкриті джерела

Україна готує енергосистему до наступного опалювального сезону з урахуванням можливих військових загроз. Про це заявив під час засідання Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами, російська масована атака дронами та ракетами у ніч на вівторок, 16 травня, довела, що Протиповітряна оборона України "працює на відмінно, і це дає нам надії на майбутнє".

"Водночас розуміємо, що Росія не відмовиться від своїх намірів і продовжить завдавати ударів по нашій енергетичній інфраструктурі, особливо з початком наступного опалювального сезону. Саме тому вже нині готуємося до зими, відновлюємо те, що зазнало атак, і посилюємо захист наших енергетичних об’єктів", – сказав Галущенко.

І закцентував на важливості запуску оновленої лінії електропередачі "Хмельницька АЕС – Жешув", яка посилить енергетичну безпеку завдяки експорту та імпорту електроенергії.

Новини за темою: Україна і Польща з'єднали енергосистеми додатковою лінією електропередачі

Також він згадав й про заходи підготовки до наступної зими.

"Наразі формується запас обладнання, яке може знадобитися для відновлення об’єктів після подальших атак ворога. Серед найбільш нагальних потреб – обладнання, яке допоможе Україні децентралізувати генерацію, зокрема мобільні газові турбіни та газові поршні", – додав очільник відомства.

Нагадаємо, нічна масована ракетна та дронова атаки росіян по Україні не завдала нових пошкоджень енергетичній інфраструктурі, однак в енергосистемі значно впав доступний обсяг потужності та резервів через ворожі обстріли упродовж осені – весни.

Читайте також:
ГЕС, розташовані на Дніпрі, знижують потужність виробництва електроенергії, – ГЕС, розташовані на Дніпрі, знижують потужність виробництва електроенергії, – "Укренерго"
У Міненерго розповіли, яка ситуація в енергосистемі України після підриву Каховської дамби У Міненерго розповіли, яка ситуація в енергосистемі України після підриву Каховської дамби
Добровольці легіону Добровольці легіону "Свобода Росії" вербують росіян для атаки на Москву, – The Times
Російські посадовці хотіли влаштувати свого агента до оборонного заводу у Києві Російські посадовці хотіли влаштувати свого агента до оборонного заводу у Києві