USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Україна до кінця року очікує від МВФ щонайменше 900 млн доларів

Нацбанк і Кабмін підписали оновлений меморандум для 2-го перегляду програми EFF Міжнародного валютного фонду
МВФ

МВФ

Джерело: відкриті джерела

У грудні Україна сподівається на сприятливе рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) та виділення третього траншу у розмірі не менше ніж 900 млн доларів. Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми отримали висновки на рівні персоналу (МВФ), Національний банк підписав меморандум (про економічну та фінансову політику) у новій редакції, як і уряд. Наразі ми очікуємо рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду", – сказав він на щорічному форумі корпоративних директорів Професійної асоціації корпоративного управління.

За словами голови НБУ, позитивне рішення ради директорів МВФ означатиме не лише виділення третього траншу в 900 млн доларів, а й підтвердження підтримки міжнародних партнерів України, адже загальна межа програми EFF обсягом 15,6 млрд доларів становить 115 млрд доларів у базовому варіанті та 140 млрд доларів – у негативному.

Нацбанк, як і раніше, очікує отримання 2024 року 38 млрд доларів зовнішньої фінансової допомоги, зазначив Пишний. Голова Нацбанку наголосив, що ризик переривання такої підтримки залишається ключовим серед ризиків. У календарі засідань ради директорів Міжнародного валютного фонду, який на сьогодні розписаний до 15 грудня включно, питання України поки що відсутнє.

Новини за темою: Україна виконала ще два маяки за програмою співпраці з МВФ

Що цьому передувало

Чотирирічна програма МВФ для України стартувала 3 квітня, коли Мінфін отримав транш від фонду у 2,7 млрд доларів. Цьому передував майже рік складних дискусій. Ще влітку 2022-го більшість співробітників фонду категорично відкидали можливість програми для України, що перебуває в стані війни.

У червні Україна успішно пройшла перший перегляд програми, отримавши другий транш на 900 млн доларів. 13 листопада Міжнародний валютний фонд повідомив про досягнення угоди на рівні персоналу (SLA) за оновленим переліком економічної та фінансової політики для другого перегляду програми EFF. Фонд заявив, що усі кількісні критерії ефективності на кінець червня та індикативні цілі на кінець вересня були виконані. Більшість структурних маяків також було досягнуто, відкриваючи шлях для розгляду радою директорів, що дало б змогу виділити близько 900 млн доларів (SDR663,9 млн). Співпраця з міжнародними партнерами є критично важливою для України, оскільки внутрішніх надходжень до бюджету вистачає лише на фінансування оборони та безпеки.

Раніше ми повідомляли, що місія МВФ починає обговорення заходів з представниками української влади щодо другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF). Серед іншого мав обговорюватися стан виконання Україною взятих на себе зобов’язань.

А на початку листопада Україна та Міжнародний валютний фонд досягли угоди на рівні персоналу щодо другого перегляду механізму розширеного фінансування (EFF). Це відкриває шлях до отримання Україною траншу в близько 900 мільйонів доларів.

Читайте також:
Уряд схвалив індексацію пенсій майже на 8% Уряд схвалив індексацію пенсій майже на 8%
Нова Зеландія та Велика Британія оголосили про нову підтримку України Нова Зеландія та Велика Британія оголосили про нову підтримку України
Маяк для отримання чергового траншу: Парламент ухвалив закон про реформування фінансових ринків Маяк для отримання чергового траншу: Парламент ухвалив закон про реформування фінансових ринків
НБУ оптимізував низку валютних обмежень: Що змінюється відсьогодні НБУ оптимізував низку валютних обмежень: Що змінюється відсьогодні