USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

У ЗСУ може з'явитися ще одна посада. Що про це відомо

Мова йде про військового омбудсмена
ЗСУ
Український воїн
Джерело: Генштаб ЗСУ

Новопризначений міністр оборони України Рустем Умєров прагне запровадити нову посаду - військового омбудсмена, який опікуватиметься "військовими потребами народу і військових". Про це глава відомства повідомив на щорічній зустрічі "Ялтинської європейської стратегії".

"Зосередимося на людських життях і на наших людях. І саме тому, ймовірно, запровадимо нову посаду, яка називатиметься військовим омбудсменом, яка займатиметься військовими потребами народу і наших воїнів", - сказав Умєров.

І додав, що військовий омбудсмен стежитиме за дотриманням прав бійців бути екіпірованими, мати все необхідне для війни та виграти її. Міністр запевнив, що все необхідне закуплять і Україна переможе.

Хто такий омбудсмен?

Уповноважений є посадовцем, статус якого визначається Конституцією України або іншими законами України. 

Омбудсмен здійснює свою діяльність незалежно від інших державних органів і посадовців.

Наразі в Україні є уповноважений Верховної Ради з прав людини, а також дитячий та освітній омбудсмени.

Коли призначили нового міністра?

6 вересня Верховна Рада України призначила Рустема Умєрова новим міністром оборони. Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, за це рішення проголосували 338 депутатів.

Нагадаємо, напередодні парламент звільнив Рустема Умєрова з посади голови Фонду держмайна. Тоді "за" проголосували 302 нардепи.

Новини за темою: Україні на оборону ще потрібно додатково понад 250 млрд гривень до кінця року, – Умєров

Вчора ж Верховна Рада звільнила і Олексія Резнікова з посади міністра оборони України. Це рішення підтримали 327 депутатів із 365.

Що відомо про Умєрова?

Рустем Умєров має кримськотатарське походження. Як ідеться в довідці на сайті Фонду держмайна, Рустем Умєров народився в Узбекистані, а згодом жив в Алушті. Власне, саме тему Криму, за даними руху "ЧЕСНО", Умєров найчастіше порушував у Раді, коли був депутатом.

До приходу в політику був бізнесменом, інвестором, меценатом, а також радником лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Читайте також:
Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову? Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову?
Кабмін призначив нових заступників міністра оборони Кабмін призначив нових заступників міністра оборони
Зґвалтування неповнолітньої дівчини на Закарпатті: Суд почав повторний розгляд справи Зґвалтування неповнолітньої дівчини на Закарпатті: Суд почав повторний розгляд справи
Удар по Криму: ССО підтвердили ліквідацію командувача Чорноморського флоту РФ Удар по Криму: ССО підтвердили ліквідацію командувача Чорноморського флоту РФ