USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

В Європі обговорюють альтернативу НАТО на випадок перемоги Трампа на виборах у США, – WP

Йдеться про створення "загальноконтинентального доповнення" до альянсу
НАТО
Джерело: відкриті джерела

Європейські чиновники обговорюють можливість створення "загальноконтинентального доповнення" до Північноатлантичного альянсу після заяв експрезидента США Дональда Трампа про те, що в разі його перемоги на виборах американці не стануть допомагати ЄС, навіть якщо нападе Росія. Про це повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що таке "доповнення НАТО" мало б працювати разом з американськими гарантіями безпеки, але також "слугувало б надійною альтернативою, якщо американські гарантії скасують".

Однак такі пропозиції обговорюються із серйозними суперечками серед союзників. Зокрема Франція та Німеччина не можуть дійти згоди щодо того, хто буде за це платити, а країни Східної Європи не вірять у рішучість Західної Європи протистояти російським загрозам. Невирішеним залишається і питання "ядерного щита" над континентом.

Новини за темою: Найнебезпечніше становище з початку війни. РФ веде наступ на п'яти напрямках, – NYT

Водночас європейські чиновники шукають, які заходи знайдуть відгук у республіканців. Наприклад, обіцянка більш жорстких дій щодо Китаю в обмін на підтримку України й альянсу. Однак мало хто наважується на конкретні кроки.

Нагадаємо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що якось казав одному з представників країни НАТО, що він заохотив би напад РФ на блок, якщо вони не робитимуть внесків. У відповідь на це генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що подібні міркування підривають загальну безпеку.

При цьому прем'єр-міністр Польщі (країна НАТО) Дональд Туск вважає, що в чомусь Трамп таки може мати рацію.

Ми писали, що в Європі почастішали розмови про можливість війни Росії з Північноатлантичним альянсом, тому що Москва, напевно, до цього готується і не приховує плани вчинити агресію.

Читайте також:
США можуть запропонувати Грузії безпекову допомогу, якщо країна відмовиться від антизахідного курсу, – ЗМІ США можуть запропонувати Грузії безпекову допомогу, якщо країна відмовиться від антизахідного курсу, – ЗМІ
Знову доставляємо терміново військову допомогу Україні, – міністр оборони США Знову доставляємо терміново військову допомогу Україні, – міністр оборони США
Застосовування західної зброї для ударів по Росії – це частина захисту, а не напад Застосовування західної зброї для ударів по Росії – це частина захисту, а не напад
Імовірне знищення російського ракетного корабля Імовірне знищення російського ракетного корабля "Циклон": Як його використовували окупанти?