За його словами викрили 9 учасників шпигунської мережі. Шестеро з них затримані. Прокуратура висунула їм звинувачення у шпигунстві на користь Росії та участі в організованому злочинному угрупованні.
Подробиці
За даними видання, шпигуни вели підготовку до диверсійної діяльності на території Польщі. Зазначимо, що на сході Польща межує з Білоруссю. Тому, ймовірно, шпигуни були саме звідти.
Агентство внутрішньої безпеки країни повідомило, що шпигуни встановлювали приховані камери відеонагляду на важливих трасах і залізничних вузлах.
"Йдеться переважно про ділянки залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві – в тому числі в районі аеропорту в Ясьонці поблизу Жешува. Це головний пункт перевалки західної зброї та боєприпасів для України. У зв'язку з цим співробітники служб і поліції були приведені в режим підвищеної готовності. Наряди приділяють особливу увагу охороні стратегічно важливих залізничних шляхів у Польщі, а також посилено захист ключових об’єктів критичної інфраструктури", – йдеться у повідомленні.
Крім того, шпигунами наказали здійснювати пропагандистську діяльність, щоб дестабілізувати польсько-українські відносини, розпалити ворожі настрої поляків до країн НАТО, підбурити поляків до несхвалення політики уряду щодо України, сказав міністр.
Агентство внутрішньої безпеки має докази того, що підозрюваним платили російські спецслужби. Члени групи систематично отримували гроші за виконання своїх завдань.
Російські шпигуни за кордоном
Раніше повідомлялося, що у березні минулого року українська розвідка розкрила особи 620 російських шпигунів у країнах Європи. За даними МЗС лише за перші кілька місяців повномасштабної війни з країн Європи було вислано 423 російські дипломати, які, ймовірно, були співробітниками розвідки під прикриттям. Псевдодипломатів висилали з Австрії, Болгарії, Бельгії, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Північної Македонії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Німеччини, Франції, Чехії, Чорногорії, Швеції.