USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10
Втрати орків: 5 3 1 9 8 0 (+1060)
USD
НБУ
40.52
Готівка
40.85
EUR
НБУ
43.43
Готівка
44.10

У Польщі розповіли, коли знімуть зернове ембарго з України

Поки воно може діяти кілька кварталів
зерно агропродукція
Джерело: відкриті джерела

Заборона Польщею імпорту українського зерна діятиме до тих пір, поки не буде вибудувано модель відповідної співпраці з Україною. Про це заявив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький повідомляє RMF FM.

За його словами, ембарго може діяти кілька наступних кварталів

"Понад 12 годин з опівночі 16 вересня ми одноосібно ввели заборону на імпорт українського зерна до Польщі, незважаючи на те, що Європейський Союз цього не зробив. Ми дотрималися слова. Як я сказав кілька днів тому: або Єврокомісія продовжить заборону на імпорт, продовжить ембарго, або ми самі введемо ембарго на наступні місяці, на наступні квартали, поки не відпрацюємо модель співпраці з нашим східним, українським сусідом", – додав Моравецький.

Нагадаємо, з опівночі 16 серпня у Польщі почала діяти безстрокова заборона на імпорт українського зерна. Відповідне розпорядження підписав міністр розвитку і технологій Вальдемар Буда.

Ми також писали, що, попри рішення Європейської комісії щодо скасування обмежень на імпорт української сільгосппродукції, Польща та Угорщина збиралися ввести власну односторонню заборону

Ми повідомляли про те, що Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, коли закінчився термін дії відповідних заходів.

Єврокомісія проаналізувала вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і дійшла висновку, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках п'яти держав – членів Європейського Союзу, які вимагали заборони.

"У результаті було досягнуто домовленості про те, що дія чинних заходів закінчується сьогодні", – йшлося у повідомленні Єврокомісії.

Також стало відомо, що міністр транспорту Румунії Сорін Гріндяну оцінив наміри країни подвоїти обсяги транзиту зерна з України через румунський порт Констанца, як реалістичні. Потреба у цьому зокрема зросла після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. 

Читайте також:
Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять Попри відключення світла, попит на електрокари в Україні виріс у 2,1 раза за рік: Які моделі найчастіше завозять
Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня Вступ України до ЄС: Переговори розпочнуться 25 червня
ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні ЗМІ повідомили, яку військову допомогу Південна Корея може надати Україні
Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР