USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

У Німеччині знайшли меч, якому понад 3 тис. років

Меч настільки добре зберігся, що майже блищить
стародавній німецький меч_3
Джерело: BBC

Німецькі археологи заявили, що знайшли меч віком понад 3 тисячі років, який надзвичайно добре зберігся. Про це пишуть британські ЗМІ з посиланням на Баварський державний департамент охорони пам’яток (BLfD).

У відомстві розповіли, що бронзовий меч із восьмикутним руків’ям знайшли під час розкопок могили кінця XIV століття до нашої ери в місті Нердлінген, між Нюрнбергом і Штутгартом.

"У могилі були поховані чоловік, жінка та хлопчик разом із бронзовими предметами. Поки що дослідники не впевнені, чи пов’язані ці люди одне з одним. Надзвичайно хороший стан меча, який майже блищить, викликає подив і сумніви в археологів щодо походження знахідки", – розповіли науковці.

У BLfD пояснюють, що виготовлення подібного меча було складною справою та вимагало особливої майстерності, оскільки восьмигранне руків’я явно викували окремо, а потім припаяли до вже готового леза.

До речі, Україна веде перемовини з Нідерландами, щоб безоплатно отримати назад колекцію "скіфського золота". Про це під час телемарафону повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

"Так, є певна сума, яку ми маємо сплатити за утримання цієї колекції в нідерландському музеї. Мінʼюст веде перемовини, щоб ми якомога скоріше безоплатно повернули цю колекцію назад в Україну. Тримаємо звʼязок із нашими колегами", – сказав глава Мінкульту.

Нагадаємо, у 2014 році понад дві тисячі експонатів вивезли з музеїв Криму на виставку в Амстердам. Тоді у колекції було більше ніж дві тисячі експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.

Після завершення експозиції 19 об’єктів, серед яких легендарні золоті меч і щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві.

Решта ж зібрання – 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання – стала предметом суперечки між РФ та Україною. 

Читайте також:
Українські медзаклади домовилися про партнерство з двома провідними клініками Німеччини Українські медзаклади домовилися про партнерство з двома провідними клініками Німеччини
"Це може призвести до участі у війні". Шольц виступив проти постачання Україні ракет Taurus
У Німеччині схвалили закон про часткову легалізацію канабісу У Німеччині схвалили закон про часткову легалізацію канабісу
Перша людина, якій імплантували мозковий чип, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою думки Перша людина, якій імплантували мозковий чип, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою думки