USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Інфляція в лютому знизилась до 4,3%: Що найбільше подешевшало

На 20% знизилися ціни на яйця, на 16,7% подешевшала соняшникова олія, на 10,5% – цукор
Продукти
Джерело: відкриті джерела

Інфляція в Україні в лютому 2024 року сповільнилася до 4,3% в річному вимірі (порівняно з лютим минулого року) з 4,7% в січні. Про це свідчать дані на сайті Державної служби статистики.

Згідно з даними, інфляція на споживчому ринку в лютому, порівняно із січнем, становила 0,3%, з початку року – 0,7%.

На споживчому ринку в лютому ціни на харчові продукти та безалкогольні напої за рік зросли на 2,6%. Найбільше (на 13,3%) подорожчало масло. На 9,6% подорожчало молоко, а ціни на м’ясо та м’ясопродукти зросли на 9,1%. Сир та м’який сир за рік подорожчали на 8,5%.

На 20% знизилися ціни на яйця, на 16,7% подешевшала соняшникова олія, на 10,5% – цукор. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби за рік підвищилися на 9%. Одяг і взуття подешевшали на 7%, зокрема одяг – на 6,9%, взуття – на 7,4%.

Ціни на транспорт зросли на 3,3% в основному через здорожчання палива та мастил на 5% і подорожчання послуг автодорожнього пасажирського транспорту на 6,6%.

Послуги готелів та ресторанів зросли на 12,3%, а освітні послуги подорожчали на 11,9%.

Крім того, незначно зросли ціни на послуги зв’язку – на 0,4%.

Нагадаємо

Раніше повідомлялося, що індекс цін на продовольство ФАО (FFPI) знизився в лютому переважно через падіння світових цін на зерно. Це є показником щомісячної зміни міжнародних цін на кошик продовольчих товарів і складається із середнього значення п’яти індексів цін товарних груп, зважених на середні частки експорту кожної з груп за 2014–2016 роки.

Індекс цін на продовольство ФАО у лютому 2024 року становив 117,3 пункту, що на 0,9 пункту (0,7 відсотка) нижче від переглянутого рівня січня, оскільки зниження індексів цін на зернові та рослинні олії трохи більше компенсувало зростання цін на цукор, м'ясо-молочні продукти.

Міжнародні ціни на всі основні зернові культури знижалися щомісяця. Аналітики вказують, що експортні ціни на кукурудзу впали найбільше через очікування великих урожаїв в Аргентині та Бразилії, а також конкурентоспроможні ціни, пропоновані Україною, яка бажає скористатися перевагами безперебійного функціонування морського торговельного шляху.

Що стосується пшениці, зниження міжнародних цін було здебільшого результатом нижчих експортних котирувань через високі темпи експорту з Російської Федерації, що чинило тиск на зниження цін з інших джерел, зокрема з Європейського Союзу.

Читайте також:
У найближчі місяці інфляція може стрімко зрости, – Мінекономіки У найближчі місяці інфляція може стрімко зрости, – Мінекономіки
Після закінчення війни Україна повинна буде підвищити тарифи на газ і світло, – меморандум МВФ Після закінчення війни Україна повинна буде підвищити тарифи на газ і світло, – меморандум МВФ
В Україні вперше з жовтня зросла ціна на газ В Україні вперше з жовтня зросла ціна на газ
Хліб в Україні значно здорожчає Хліб в Україні значно здорожчає