USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

У 2023 році українці стали їсти менше свинини, але більше м'яса птиці, – Мінагрополітики

Загалом споживання свинини, яловичини та м'яса птиці зросло з 54,1 кг на особу у 2022 році до 54,7 кг у 2023-му
м'ясо
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

В Україні зменшилося споживання свинини до 19,8 кг в середньому на одну особу у 2023 році. У 2022-му було 20,3 кг, поінформували в пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства.

Водночас українці стали споживати більше м'яса птиці – 27 кг – та яловичини – 7,4 кг. Минулого року ці показники становили 26,2 кг та 7 кг відповідно. Відповідно до споживання збільшилося й виробництво.

"М'яса птиці виробили більше на 32 тис. тонн – до 1,28 млн тонн, яловичини на 4 тис. тонн – до 272 тис. тонн. Нарощування власного виробництва дало змогу зменшити кількість імпорту обох видів м'яса на 19 тис. тонн. М'яса птиці імпортували на 17 тис. тонн менше (загалом 61 тис. тонн, – ред.), а яловичини – на 2 тис. тонн менше (5 тис. тонн, – ред.)", – йдеться у повідомленні.

Крім того, зменшився імпорт свинини із 74 тис. тонн до 41 тис. Загалом споживання свинини, яловичини та м'яса птиці зросло з 54,1 кг в середньому на особу у 2022 році до 54,7 кг у 2023-му.

Імпорт усіх трьох видів м'яса знизився на 52 тис. тонн – до 108 тис. тонн.

Чи може споживач прийти до місця, де продають харчові продукти, й запитати якийсь сертифікат чи перевірку цих продуктів?

"На кожний товар є товарно-транспортна накладна, яка свідчить про походження даного продукту і, відповідно, документ про безпеку. Тому так, споживач має право запитати такий документ. На агропромислових ринках, ярмарках є висновок від санекспертизи – це довідка, яка надається щодня лікарем, офіційним лікарем, які працюють на даному об’єкті, і після проведення лабораторних досліджень. Тому запитуйте – ці документи обов’язково повинні бути", – сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан.

Якщо документів немає, є гаряча урядова лінія Київської міської адміністрації, Держпродспоживслужби.

Які найголовніші порушення виявляють?

На червень 2023 року в топі були порушення риби та м’яса і швидкопсувних продуктів.

"На жаль, реалізують деякі харчові продукти взагалі без документів, які через воєнний стан, через неблагополучного бізнесмена взагалі відсутні. Тому я ще раз акцентую: необхідно купляти харчі лише в місцях офіційної торгівлі", – додав Рубан.

Новини за темою: В Україні суттєво подорожчала свинина
Читайте також:
Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW
Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ
У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського У Польщі затримали агента, який пропонував спецслужбам РФ замах на Зеленського