USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

У 2023 році держбюджет України отримав понад 10 млрд гривень від грального бізнесу

Гетманцев пояснив, що це була велика боротьба, бо банки обслуговували гральні заклади й організовували різноманітні схеми
Гральний бізнес
Гральний бізнес
Джерело: відкриті джерела

Державний бюджет України отримав 2023 року 10,4 мільярда гривень надходжень із ринку грального бізнесу. Про це повідомив "Українському Радіо" голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу" Данило Гетманцев.

За словами політика, "у нас є декілька перемог у 2023 році".

"До них відноситься ринок алкоголю, де є перевиконання на 100% плану Мінфіну. І є п'ятиразове збільшення податкового навантаження з ПДВ на літр пролитого пального на АЗС. Але найбільші здобутки – гральний бізнес: якщо за 2022 рік отримали 740 мільйонів гривень від цього ринку, то у 2023 році – 10,4 мільярда", – зазначив Гетманцев.

Водночас зауважив, на кількості грошей, які "крали ці гральні заклади, не сплачуючи гроші до бюджету".

"І це була величезна боротьба, дуже велике протистояння, бо їх обслуговували та організовували ці схеми банки. Протягом 2023 року позбавили ліцензій двох банків. Зараз тривають кримінальні справи, тримаємо під контролем, щоб шахраї сплатили гроші до державного бюджету і не уникли кримінальної відповідальності", – додав голова комітету.

За словами нардепа, у комітету також є претензії до роботи Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).

"На жаль, ми вкрай негативно оцінюємо діяльність КРАІЛ. Й основна претензія до цього органу полягає в тому, що систему онлайн-моніторингу, яка повинна була б запобігти шахрайству на гральному ринку, варто було запровадити влітку 2022 року. А вони цього не зробили досі, зараз уже лютий 2024-го року. Це як треба гальмувати процес, щоб його не запустити", – повідомив Гетманцев.

Раніше

Нагадаємо, комітет рекомендував парламенту ухвалити за основу урядовий законопроєкт №9256 про внесення змін до деяких законів України щодо організації та проведення азартних ігор. 

Документ спрямований на вдосконалення державного регулювання у сфері регулювання ринку азартних ігор та лотерей, встановлення справедливої та прозорої процедури ліцензування бізнесу у сфері азартних ігор.

При цьому проєкт передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

"Відсутність системи онлайн-моніторингу, численні скандали та блокування, неналежний контроль за галуззю свідчить про те, що створення КРАІЛ є помилкою. Погоджуюся з Кабміном. Помилки треба виправляти", – зазначав Гетманцев.

Також ми детально писали про основні схеми, які використовують ділки в гральному бізнесі для ухилення від сплати податків.

Читайте також:
Видатки держбюджету торік перевищили 3 трлн грн: Найбільше – виплати військовим Видатки держбюджету торік перевищили 3 трлн грн: Найбільше – виплати військовим
Раді пропонують припинити держфінансування партій на період війни Раді пропонують припинити держфінансування партій на період війни
Ділки хотіли спустошити держбюджет на понад мільярд гривень, їх викрила СБУ Ділки хотіли спустошити держбюджет на понад мільярд гривень, їх викрила СБУ
НАЗК відновило державне фінансування партії НАЗК відновило державне фінансування партії "Голос"