USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 7 8 3 0 (+870)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.10
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

Комітет рекомендував Раді ліквідувати Комісію з регулювання азартних ігор

Комісію було створено у вересні 2020 року
Азартні ігри
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Комітет рекомендував парламенту прийняти за основу урядовий законопроєкт №9256 про внесення змін до деяких законів України щодо організації та проведення азартних ігор. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram-каналі.

Документ спрямований на вдосконалення державного регулювання у сфері регулювання ринку азартних ігор та лотерей, встановлення справедливої та прозорої процедури ліцензування бізнесу у сфері азартних ігор.

При цьому проєкт передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).

"Відсутність системи онлайн-моніторингу, численні скандали та блокування, неналежний контроль за галуззю свідчить про те, що створення КРАІЛ є помилкою. Погоджуюсь з Кабміном. Помилки треба виправляти", – зазначив Гетманцев.

Створення комісії

Кабмін на засіданні 23 вересня 2020 року прийняв постанову "Про Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей".

Кількість працівників – 230, із них голова та шість членів комісії (один із них заступник).

Серед головних завдань комісії:

  • виконання функції органу ліцензування господарської діяльності в лотерейній сфері;
  • отримання та розгляд заяв з документами, а також повідомлення, подання яких до органу ліцензування передбачено законом, і за результатом їх розгляду приймає рішення про залишення заяви без розгляду, видачу ліцензій або відмову видачі ліцензій;
  • переоформлення ліцензій, зупинення дії ліцензії повністю або частково, відновлення дії ліцензії повністю або частково, анулювання ліцензій повністю або частково, розширення або звуження провадження виду господарської діяльності ліцензіатом.

За лютий-2023 гральний бізнес сплатив в півтора раза податків більше, ніж за 2021 рік

За лютий 2023 року державний бюджет України отримав надходження від грального бізнесу у сумі 312 млн гривень. Про це на своїй сторінці в Telegram написав народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

При цьому наголосив, що ця сума – в півтора раза перевищує суму надходжень від "ігорки" за увесь 2021 рік.

"За січень – лютий 2023-го ми вже отримали податків від азартних ігор майже стільки, скільки за весь минулий рік", – додав він.

 

 
Джерело: скріншот
 

Раніше члени тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді щодо злочинів у сфері грального бізнесу спільно з Комісією з регулювання азартних ігор і правоохоронними органами встановили, що 95% всіх гральних компаній на ринку не платять податки взагалі.

А сукупний оборот легальної та нелегальної "ігорки" в Україні – 12–15 млрд гривень на місяць. Тобто за рік ця сума сягає близько 180 млрд гривень.

Ми детально писали про основні схеми, які використовують ділки у гральному бізнесі для ухилення від сплати податків.

Читайте також:
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ
Влада готує велику реформу освіти: Що зміниться та чи залишиться бюджетна форма навчання Влада готує велику реформу освіти: Що зміниться та чи залишиться бюджетна форма навчання
Зеленський цьогоріч не підписав 36 законодавчих ініціатив Зеленський цьогоріч не підписав 36 законодавчих ініціатив
Деякі нардепи хочуть скласти мандат: Корнієнко відреагував на чутки Деякі нардепи хочуть скласти мандат: Корнієнко відреагував на чутки