USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Через затримку допомоги Україна витратила 4 млрд доларів на зброю, що негативно вплинуло на бюджет, – Мінфін

Брак ППО безпосередньо впливає на економічний потенціал країни, заявляє міністр фінансів України
зустріч за круглим столом Світового банку та МВФ за участю України
Джерело: Міністр фінансів Сергій Марченко / Facebook

Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у міністерському круглому столі (Roundtable) Світового банку та Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі він, зокрема, розповів про проблеми, з якими зіткнувся Київ на тлі затримки допомоги від Заходу. Про це Марченко повідомив у Facebook.

Так, глава Мінфіну зазначив, що в умовах, коли Україні не вистачало обіцяних союзниками снарядів і зброї, Київ витратив зі своєї "кишені" 4 млрд доларів. І це спричинило негативні наслідки для бюджету країни.

"Відсутність або затримка в підтримці України негативно позначається на нашій здатності протистояти ворогові на фронті. А нестача засобів ППО та ПРО – зменшує економічний потенціал країни", – наголосив Марченко.

Новини за темою: Україна потребує понад 37 млрд доларів фінансування для покриття дефіциту бюджету

Міністр фінансів закликав прискорити пошук механізму використання заморожених активів Росії на користь України.

"Для перемоги нам критично необхідно зрівняти військові ресурси з ресурсами агресора", – додав він.

Варто зазначити, що в березні цього року, попри економічні труднощі, міжнародні резерви України зросли на 18%. Частина грошей додалася завдяки допомозі Європейського Союзу в рамках програми Ukraine Facility.

Крім того, міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін раніше розповів, що можливості українського військово-промислового комплексу втричі більші, ніж закладені в бюджет кошти на 2024 рік. Цього року Україна може витратити на закупівлю озброєння 6 млрд доларів.

Читайте також:
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК
Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт