
Гендиректор Meta Марк Цукерберг анонсував запуск мовної моделі LLaMA, яка базується на штучному інтелекті і яка призначена для просування робіт дослідників. Про це він повідомив у Facebook.
"Сьогодні ми випускаємо нову сучасну велику мовну модель під назвою LLaMA, яка допоможе дослідникам просувати свої роботи", – написав Цукерберг.
Зазначається, що LLaMA показала перспективи у генеруванні текстів, розмовах, узагальненні письмового матеріалу. Також вона була успішна й у складніших завданнях, як-от розв'язування математичних теорем або прогнозування структур білка.
Також Цукерберг зазначив, що Meta дотримується відкритої моделі дослідження. LLaMA зроблять доступною для дослідників штучного інтелекту.
Раніше
У листопаді 2022 року для публічного користування був запущений чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT, розроблений компанією OpenAI. Він використовує модель обробки природної мови, яка дозволяє добре розуміти зміст написаного. І самому писати тексти так, як це робила б людина.
А також добре розуміє мову, якою спілкуються люди, і чудово вміє генерувати тексти, які непросто відрізнити від написаних людиною. До того ж ChatGPT може писати комп'ютерні програми, і вони працюють, хоч іноді і з помилками. Причому писати код може відразу кількома мовами: Python, Ruby, JavaScript, Java, C++, C# і Go.
18 лютого стало відомо, що чат-бот ChatGPT тепер доступний в Україні.