USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90
Втрати орків: 4 5 6 0 5 0 (+710)
USD
НБУ
39.57
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.12
Готівка
42.90

Трампа дискваліфікували з праймеріз республіканців в Іллінойсі

Набуття рішенням чинності відклали у зв'язку з очікуваним оскарженням з боку Трампа
Дональд Трамп
Дональд Трамп
Джерело: відкриті джерела

Суд штату Іллінойс заборонив Дональду Трампу з'являтися в бюлетені для голосування на праймеріз республіканців у штаті Іллінойс через його роль у заколоті в Капітолії Сполучених Штатів Америки 6 січня 2021 року. Однак набуття рішенням чинності було відкладено у зв'язку з очікуваним оскарженням з боку колишнього президента США. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що суддя Трейсі Портер стала на бік виборців штату Іллінойс, які стверджували, що колишній президент повинен бути дискваліфікований на праймеріз 19 березня і на загальних виборах 5 листопада за порушення положення 14-ї поправки до Конституції США, що забороняє заколоти.

"Остаточний результат справи в Іллінойсі та інших подібних справ, ймовірно, вирішить Верховний суд Сполучених Штатів, який 8 лютого заслухав аргументи, пов'язані з правом Трампа брати участь у голосуванні", – зазначають автори.

Портер заявила, що відкладає своє рішення, оскільки очікує на апеляцію в апеляційних судах Іллінойсу та можливе рішення Верховного суду США.

"Правозахисна група Free Speech For People, яка очолила спробу дискваліфікації в штаті Іллінойс, у своїй заяві оцінила це рішення як "історичну перемогу", – додають в Reuters.

Натомість представник передвиборчої кампанії Трампа заявив, що це "неконституційне рішення, яке ми швидко оскаржимо".

Раніше штати Колорадо і Мен вилучили Трампа зі своїх виборчих бюлетенів після того, як визнали, що він дискваліфікований відповідно до розділу 3 14-ї поправки до Конституції. Обидва рішення призупинені, поки Трамп подає апеляцію.

Раніше ми повідомляли, що республіканець Рон ДеСантіс зняв свою кандидатуру з президентських виборів на користь Трампа.

Читайте також:
Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів Палата представників США оприлюднила текст законопроєктів про допомогу партнерам. Україні передбачено 61 млрд доларів
Затримка допомоги Україні від США дає російській армії достатньо можливостей на фронті, – ISW Затримка допомоги Україні від США дає російській армії достатньо можливостей на фронті, – ISW
Президент США Джо Байден та його дружина Джилл заробили минулого року 620 тисяч доларів Президент США Джо Байден та його дружина Джилл заробили минулого року 620 тисяч доларів
Зеленський дав нове інтерв'ю, в якому жорстко розкритикував США і назвав причину знищення Трипільської ТЕС Зеленський дав нове інтерв'ю, в якому жорстко розкритикував США і назвав причину знищення Трипільської ТЕС