USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Темпи падіння цін на пшеницю стали найбільшими за останні 14 років. Чого чекати далі

Напругу у Чорному морі компенсували рекордні врожаї
пшениця
Джерело: відкриті джерела

Рекордні врожаї на пшеницю у Північній півкулі призвели до того, що ціна на зерно почала падати рекордними темпами за останні 14 років. Про це пише Bloomberg.

За даними видання, саме великі врожаї компенсували напруженість у Чорному морі після припинення дії "зернової угоди".

Що відбувається з цінами на пшеницю

За даними видання, ф'ючерси на біржі у Чикаго за останні три місяці впали на 11% і продовжують знижуватися.

Якщо говорити про Лондонську біржу, то там пшениця з поставкою в грудні подорожчала на 0,4% до 5,8125 дол. за бушель. Однак загалом за вересень ф'ючерси впали на понад 3%.

Аналітики зазначають, що, попри зупинення дії "зернової ініціативи", все ж є способи доставляти пшеницю до споживача. Одним з таких шляхів вони називають експортний маршрут України через Дунай.

Новини за темою: Китай закупив в України величезну партію кукурудзи, попри всі ризики обстрілів суден у Чорному морі, – ЗМІ

"Події навколо початку конфлікту в Україні показали, що в наш час у світі загалом є спосіб доставляти зерно людям, які його потребують. І тому може бути новий, низький рівень цін на пшеницю", – заявив керівник відділу аналізу агробізнесу в ANZ Group Holdings Майкл Уайтхед.

Нагадаємо, п’ять країн ЄС не дійшли згоди щодо продовження заборони агроімпорту з України.

В Євросоюзі вже пригрозили Польщі введенням штрафних санкцій, якщо та продовжить заборону на експорт українського зерна.

Читайте також:
Кабмін до серпня продовжив дію ПСО на газ для теплокомуненерго Кабмін до серпня продовжив дію ПСО на газ для теплокомуненерго
У березні річна інфляція знизилася до 3,2%: Що подешевшало найбільше? У березні річна інфляція знизилася до 3,2%: Що подешевшало найбільше?
Доходи українських агролідерів за минулий рік зросли на 35% Доходи українських агролідерів за минулий рік зросли на 35%
Тарифи на електроенергію зростуть? У НКРЕКП допускають Тарифи на електроенергію зростуть? У НКРЕКП допускають "важкі зміни"