USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Суд поновив громадянина РФ Богдана Львова на посаді судді Верховного суду

Водночас суд постановив стягнути із ВС заробітну плату Львова за час "вимушеного прогулу"
Богдан Львов
Богдан Львов
Джерело: відкриті джерела

Київський окружний адміністративний суд 10 січня задовольнив позов ексголови Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдана Львова щодо поновлення на посаді судді і виплати заробітної плати "за час вимушеного прогулу". Про це повідомляє "Радіо Свобода", а раніше журналісти "Схем" виявили, що Богдан Львов має громадянство Російської Федерації, сам він це заперечує.

За інформацією, у Верховному суді відмовились повідомити, чи планують подавати апеляцію на рішення Київського окружного адмінсуду.

"Зобовʼязати Верховний суд зарахувати Львова Богдана Юрійовича до штату Верховного суду", – зачитала рішення суддя Київського окружного адміністративного суду Альона Кушнова.

Водночас суд постановив стягнути з Верховного суду заробітну плату Львова за час "вимушеного прогулу".

"Представниця Верховного суду відмовилася коментувати, чи будуть подавати апеляцію на рішення Київського окружного адміністративного суду", – зазначили журналісти.

Справа Львова

Державна міграційна служба України зупинила розгляд питання про позбавлення громадянства України екссудді Верховного суду Богдана Львова, у якого "Схеми" виявили паспорт РФ. У відомстві не дали відповіді на запит журналістів про причини такого рішення, пославшись на "конфіденційність" такої інформації.

Про зупинення розгляду вперше стало відомо 7 грудня 2023 року під час судового засідання за позовом Львова до Верховного суду про поновлення на посаді судді.

5 жовтня 2022 року голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував голову Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату Верховного суду на підставі листа СБУ про наявність у нього громадянства РФ.

15 вересня того ж року журналісти-розслідувачі "Схем" опублікували розслідування "Український суддя з російським паспортом", в якому навели численні докази з низки джерел та баз даних, в тому числі публічних, що голова Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдан Львов є громадянином Російської Федерації. Суддя отримав громадянство ще у 1999 році у Москві, на той момент вже працюючи суддею в Україні. А у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя.

Журналісти встановили, що в день підпису заяви про отримання паспорта, оформленої від його імені, він перебував у Москві. Саме за російським паспортом Богдана Львова проводилися операції з незадекларованим нерухомим майном його родини в Москві, йшлося в розслідуванні з посиланням на історичні витяги з реєстру нерухомості РФ. 

Згодом після виходу розслідування суддя Львов визнав, що в реєстрах РФ є дані про його громадянство, але заявив, що це "якісна підробка" для "дестабілізації роботи судової системи України". 

У коментарі журналістам до виходу розслідування сам суддя заперечив, що має російське громадянство, але не надав документальних підтверджень своїх слів.

Громадянство іншої країни

Згідно з Конституцією України, набуття суддею громадянства іншої країни – це підстава для припинення його повноважень.

Новини за темою: В Україні відновлюють кваліфікаційне оцінювання суддів

У коментарі журналістам до виходу розслідування сам суддя заявив, що російського громадянства у нього немає, але попросив надати йому документи і час, щоб "розібратися", після чого не надав додаткових доказів на підтвердження своїх слів.

Скандальні історії з українським суддівством

Останнім часом українське суспільство дедалі частіше говорить про порушення чинного законодавства з боку тих, хто мав би його відстоювати, – про суддів.

Суддівська спільнота потрапляє у гучні корупційні скандали, потрапляє за ґрати через пияцтво за кермом і навіть отримує підозри через співпрацю з ворогом. Однак випадки нехтуванням законами фіксують на всіх рівнях: від місцевих судів до Верховного суду.

Розповідали про топ гучних справ, які трапилися протягом останнього часу з українськими суддями, в цьому матеріалі.

Читайте також:
Справа ТОВ Справа ТОВ "Краснолиманське": Адвокати подали клопотання щодо зміни підслідності. Справою має займатися БЕБ
Сина Джо Байдена визнали винним у злочинах, пов’язаних із незаконним зберіганням зброї Сина Джо Байдена визнали винним у злочинах, пов’язаних із незаконним зберіганням зброї
СБУ затримала доньку ексмера Полтави Мамая. Вона працювала на партію Путіна СБУ затримала доньку ексмера Полтави Мамая. Вона працювала на партію Путіна
Екснардепа від Екснардепа від "Партії регіонів" Дмитра Святаша засудили до 12 років в'язниці