USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Страйк на кордоні: Україна переправлятиме вантажівки залізницею

Триває процес узгодження габаритів вантажів і наявності у вантажівках пального
Польський кордон
Джерело: відкриті джерела

Вантажівки, які застрягли на кордоні через страйк польських перевізників, доправлятимуть в Україну контрейлерними поїздами. Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи "Укрзалізниці" Валерій Ткачов, передає "Інтерфакс-Україна".

Він розповів, що польські митники сьогодні вдень проводили огляд тестового контрейлерного поїзда, який навантажений 23 фурами. Триває процес узгодження габаритів вантажів і наявності у вантажівках пального.

Також Ткачов підтвердив правдивість відео, яке нині поширюють у соцмережах. На ньому залізницею перевозять українські вантажівки.

"Зараз у нас стоїть навантажений поїзд на переході з "Грубешовом" (пункт пропуску на українсько-польському кордоні). У нас уже є завантажені 23 контрейлерні вагони з фурами", – сказав він.

Наразі "Укрзалізниця" чекає на результати роботи тестового контейнерного поїзда. Якщо ця ідея спрацює – фури почнуть масово переправляти поїздом.

Оператором таких вантажоперевезень залізницею буде Український державний центр транспортного сервісу "Ліски".

Що цьому передувало

6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне – Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин". Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Нагадаємо, заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач заявив, що Україна виконала заходи стосовно розблокування кордону з Польщею, про які домовлялися під час тристоронніх зустрічей.

Також повідомлялося, що якщо до 10 грудня польські перевізники не припинять блокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, різдвяний продуктовий кошик в Україні однозначно здорожчає.

Читайте також:
Польща веде неформальні перемовини з ЄС щодо агросектора, – МЗС Польща веде неформальні перемовини з ЄС щодо агросектора, – МЗС
Росія перевозить свою агропродукцію через Білорусь до Польщі, – розслідування Росія перевозить свою агропродукцію через Білорусь до Польщі, – розслідування
Польща проаналізує, чи варто забороняти імпорт російських продуктів харчування Польща проаналізує, чи варто забороняти імпорт російських продуктів харчування
Україна та Польща провели переговори про деблокаду кордонів, закривати не збираються Україна та Польща провели переговори про деблокаду кордонів, закривати не збираються